REKLAMA

26 zakażeń w powiecie. Rekord w kraju

Blisko 30 tysięcy zakażeń w kraju i 26 nowych w powiecie koneckim to dane przekazane w środę przez Ministerstwo Zdrowia. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach czekają nas jeszcze silniejsze restrykcje. W raporcie przedstawiamy informacje z powiatu koneckiego, województwa świętokrzyskiego i kraju. 

REKLAMA

W powiecie koneckim minionej doby odnotowano 26 nowych zakażeń, brak zgonów. Ostatniej doby dokonano kolejnych 108 szczepień (łącznie w powiecie dotychczas wykonano 8270 szczepień, dwie dawki otrzymało 3027 osób). W województwie świętokrzyskim ostatniej doby 691 osób otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa, zmarło 27 pacjentów. W Polsce padł covidowy rekord – 29 978 zakażeń, odnotowano 575 przypadków śmiertelnych.

REKLAMA

Od początku epidemii w naszym kraju odnotowano 2 120 671 zakażeń, zmarło 50 340 osób.

Już dziś premier RP Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń. Mówi się o zamknięciu wszystkich sklepów oraz punktów usługowych oprócz  tych potrzebnych do przeżycia. Mają się zmniejszyć także limity osób w marketach spożywczych, czy w kościołach.

REKLAMA

One thought on “26 zakażeń w powiecie. Rekord w kraju

  1. bikom pisze:

    Testowanie testami, które wykrywają wiele wirusów i przypisywanie wszystkiego pod COVID zwłaszcza w sezonie grypowym to manipulowanie danymi. Niby mamy rekord zakażeń, ale i rekord liczby testów. Wg. mnie szopka i tyle.

Dodaj komentarz