REKLAMA

79. rocznica bitwy pod Gruszką. W niedzielę wspomnieniowe spotkanie

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych na obchody związane z 79. rocznicą Bitwy pod Gruszką już w najbliższą niedzielę. 

REKLAMA

REKLAMA

Uroczystości w Gruszce co roku wzbudzają kontrowersje. Działacze Lewicy i sympatyzujący z nimi historycy określają ją jako największą potyczkę z udziałem Partyzantów Armii Ludowej w naszym regionie. Środowiska prawicowe mówią jedynie o akcji zbrojnej niemieckich okupantów i libacji alkoholowej przedstawicieli AL.

Patriotyczne spotkanie w kościele rzymskokatolickim pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jóźwikowie – Gruszka rozpocznie się o godzinie 9:00. Po nim nastąpi przemarsz na tak zwaną „Polankę Chwały” i pod miejsce pamięci, gdzie zaplanowano część artystyczną oraz oficjalną (około 10:15-10:30).

Na wydarzenie zapraszają Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Weterenów i Rezerwistów Wojska Polskiego z Majorem Związku Grzegorzem Wąsikiem na czele, a także komendant uroczystości pułkownik Marek Jedynak.

REKLAMA

3 thoughts on “79. rocznica bitwy pod Gruszką. W niedzielę wspomnieniowe spotkanie

  1. Mefisto pisze:

    AL źle walczyli, AK dobrze. Tak dobrze, że do dnia dzisiejszego walczą. Tyle że wróg ten prawdziwy został dawno, dawno temu pokonany.

  2. xyz pisze:

    Obecnie AK -zawsze bohater i cacy AL- zawsze zdrajca i be.

  3. Mefisto pisze:

    Podział wynikał z decyzji na górze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *