REKLAMA

90 zawodniczek walczyło w Jesiennym Turnieju Piłki Ręcznej [zdjęcia]

W sobotę Uczniowski Klub Sportowy Olimpia Końskie zaprosił do rywalizacji w kolejnym, tym razem w „Jesiennym Turnieju Piłki Ręcznej”. W zawodach udział wzięło około 90 zawodniczek z pięciu szkół. Najlepszymi okazały się młode szczypiornistki ze Szkoły Podstawowej w Pomykowie oraz te ze Stadnickiej Woli. Zawody odbyły się w hali sportowej w Stadnickiej Woli.

REKLAMA

REKLAMA

W ostatnim w tym roku  Jesiennym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2009 i 2010 oraz 2011 i młodsze organizowanym przez UKS Olimpia Końskie w ramach zadania „Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży propagującego ideę trzeźwego oraz zdrowego stylu życia poprzez imprezy profilaktyczne o charakterze sportowym” rywalizacja była niezwykle zacięta. Starcia na boisku poprzedziła jednak pogadanka profilaktyczna poprowadzona przez  Konrada Zwierzchowskiego.
W grupie starszej uczestniczyły dwie drużyny reprezentujące: SP nr 1 w Końskich i SP w Stadnickiej Woli, które rozegrały ze sobą trzy mecze. Lepszą okazała się drużyna ze Stadnickiej Woli.
W kategorii 2011 i młodsze wystąpiły reprezentacje pięciu szkół: Jedynki Końskie, Pomykowa, Modliszewic, Rogowa, Stadnickiej Woli. Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa grupy młodszej:
1 miejsce SP Pomyków
2 miejsce SP Stadnicka Wola
3 miejsce SP nr 1 w Końskich
4 miejsce SP Modliszewice
5 miejsce SP Rogów

Najskuteczniejszą zawodniczką w kategorii 2009 i 2010 została Lena Bąk, a w kategorii 2011 i młodsze Amelia Ertman obie uczennice SP w Stadnickiej Woli. Najwszechstronniejszymi zawodniczkami zostały: w kategorii starszej Nicola Krzyżaniak z SP nr 1 Końskie, a w młodszej Adrianna Kwiatkowska z SP w Pomykowie. Opiekunowie wybrali najlepsze bramkarki, którymi zostały Agata Cichoń z SP w Stadnickiej Woli w grupie starszej i Zuzanna Kotas z SP nr 1 Końskie w młodszej. Nagrodzono również wyróżniające się zawodniczki w drużynach: Maria Juszczyk i Aleksandra Błachowicz ze szkoły w Stadnickiej Woli, Maja Kosma i Natalia Milczarek z SP nr 1 w Końskich, Julia Słoka z SP w Pomykowie, Pola Milewicz z SP w Modliszewicach oraz Maja Augustyniak z SP w Rogowie i grająca z drużyną z Rogowa Patrycja Styś z SP nr 2 w Końskich.

Wszystkie uczestniczące w turnieju dziewczynki otrzymały słodycze, a wyróżniające się zawodniczki również dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci drobnego sprzętu sportowego.

Zarząd klubu wraz z trenerami i opiekunami wybrał i nagrodził pamiątkowymi koszulkami ponad 20 dziewcząt za zaangażowanie i systematyczne uczestnictwo w szkoleniu sportowym prowadzonym w naszym klubie.

Pamiątkowe dyplomy i puchary otrzymały wszystkie szkoły biorące udział w turnieju. Opiekunowie zespołów: Iwona Banasik, Marzanna Suder i Jacek Dzitkowski, Konrad Zwierzchowski, Dariusz Sokołowski oraz Robert Walczyk

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *