REKLAMA

Pieniądze na naprawę uszkodzonego pojazdu od razu do ręki. Czy to możliwe?

Przywrócenie do pełnej sprawności uszkodzonego na skutek zdarzenia drogowego samochodu to nierzadko potrzeba, którą trzeba zrealizować tak szybko, jak się tylko da. Tymczasem zdarza się, że na przeszkodzie staje właśnie ta firma, do której powinno należeć zadbanie o to, by nasz pojazd bez zbędnej zwłoki mógł znowu nam służyć. Co robić w takiej sytuacji? Wdawać się w spór z potężnym przedsiębiorstwem? Na szczęście nie ma takiej potrzeby. Nie musimy także rezygnować z tego, co nam się należy.

REKLAMA

Mamy dwie wiadomości: dobrą i złą

REKLAMA

Pierwsza jest taka, że udowodnienie, że ubezpieczyciel w zuchwały sposób zaniżył odszkodowanie zwykle nie należy do zadań szczególnie kłopotliwych. Niezależny rzeczoznawca potrafi w niejednym przekazanym przez TU kosztorysie bez trudu wykazać wszystkie uchybienia i w sposób niezbity dowieść, że należy nam się dużo większe odszkodowanie, niż zechciano nam wypłacić.

Druga nie jest tak optymistyczna: trzeba bowiem jeszcze wygrać spór z wielką firmą dysponującą doskonałą obsługa prawną. Jej przedstawiciele dobrze wiedzą jaka jest natura problemu i znają swoją rolę: odwlekanie sprawy tak długo jak tylko się da. W naszej rzeczywistości, z niezwykle opieszałym sądownictwem, nie jest to zresztą trudne. Wyniki większości sporów toczących się przed sądami w podobnym sprawach co prawda nie pozostawiają wątpliwości – ubezpieczyciele powszechnie zaniżają odszkodowania różnego typu, a poszkodowanym należą się pieniądze nawet kilkukrotnie większe niż te, które im wypłacono. By jednak wyniku takiego się doczekać, potrzeba wiele cierpliwości i czasu, a wcześniej własnych pieniędzy na naprawę potrzebnego do codziennego funkcjonowania, a nierzadko i pracy, pojazdu. Tego wszystkiego jednak bardzo często nam brakuje.

Wiadomość trzecia: istnieje rozwiązanie

Na całe szczęście, możliwość zbywania roszczeń jest przewidziana w prawie, jakie obowiązuje w naszym kraju. Zasadniczo nie ma przeszkód, aby zbywać te dotyczące szkód o charakterze majątkowym, a więc także w postaci uszkodzonego pojazdu. Jeśli ktoś do tej pory nie zetknął się z tym zagadnieniem, może postawić pytanie: kto mógłby wpaść na pomysł odkupu roszczenia wobec firmy, o której wiadomo, że będzie się wzbraniała przed wypłaceniem należnych środków? Odpowiedź jest prosta: ci którzy maja czas i kompetencje potrzebne do tego, aby takie spory bez trudu wygrywać. Odkup odszkodowań prowadzi Polska Grupa Odszkodowawcza S.A. Popularność tego rozwiązania w naszym kraju stale rośnie. Przyczyna jest oczywista: poszkodowany może dzięki temu natychmiast otrzymać potrzebne mu pieniądze, których kwota ustalona zostaje na podstawie rzetelnej wyceny szkód i przystąpić do takiej naprawy pojazdu, jaka pozwoli mu na dalszą bezpieczną i bezawaryjną eksploatację. Odzyskaniem tych pieniędzy będzie zmartwieniem tylko firmy, która przejęła od nas roszczenie. Dotychczasowe doświadczenie i wygrywane sprawy pokazują jednak, że powodów do zmartwień zazwyczaj nie ma.

Materiał Partnera

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *