REKLAMA

Absolwenci szkół średnich opanowali Końskie. W piątek żegnali się ze szkołami! [wideo, zdjęcia]

Jest taki dzień, w którym na ogół spokojne Końskie ożywają i stają się bardzo młode, energiczne i kolorowe. Takim dniem jest pożegnanie się uczniów klas czwartych z technikami i trzecich z liceami. W piątek to właśnie oni opanowali Końskie. 

REKLAMA

W powiecie koneckim ze szkołami ponadgimnazjalnymi żegnało się ponad 500 uczniów. Najwięcej absolwentów w piątek kończyło popularny Stary Ogólniak – dokładnie 140. Najmniejsze grupy żegnały się z „Kanadą” oraz Zakładem Doskonalenia Zawodowego – liczyły one po kilkadziesiąt osób.

Z naszą kamerą odwiedziliśmy ZSP nr 2, ZSP nr 1, I Liceum Ogólnokształcące oraz ZDZ. Nauczycieli oraz dyrektorów pytaliśmy o wspomnienia związane z tymi, którzy opuszczają mury ich placówek. Natomiast uczniów o to jakie emocje wywołuje w nich pożegnanie z edukacją na poziomie szkoły średniej.

REKLAMA

W tak zwanej „Kanadzie” gościem specjalnym pożegnania absolwentów był starosta konecki Bogdan Soboń. W szkole, która nosi imię Generała Antoniego Piwowarczyka po raz pierwszy zagościł też nowy element. Każdy absolwent otrzymał specjalną czapkę. Ten element garderoby dla wszystkich ufundowała córka patrona – Ewa Piwowarczyk.

W ZDZ uroczystość po raz pierwszy poprowadził nowy dyrektor tej placówki – Robert Górecki. Tegoroczni absolwenci mają szczęście być jednym z pierwszych, którzy mogli uczyć się w zupełnie nowych murach tej szkoły. Zakład Doskonalenia Zawodowego, który mieści się przy ulicy Piłsudskiego w ostatnich latach przechodził gruntowny remont. Tak naprawdę do starego szkolnego budynku dobudowano drugi – bardzo nowoczesny o podobnej wielkości. Podczas pożegnania uczniów klas IV ich młodsi koledzy zaprezentowali krótką część artystyczną, a także specjalnie dla nich w szkolnej kuchni wypiekli minitorciki w postaci muffinek.

W I LO na scenie po raz ostatni wystąpili tegoroczni maturzyści szczególnie uzdolnieni artystycznie. Tradycją tej szkoły jest także docenianie złotych absolwentów. Tym razem nie było inaczej – taką nagrodę otrzymało trzynastu uczniów z najwyższą średnią. W „Starym” gościł wicestarosta konecki Andrzej Lenart. Oprócz niego przemowy do absolwentów skierowali także dyrektor Wojciech Jasnos oraz przewodniczący Rady Rodziców Cezary Maliborski.

Złoci Absolwenci 2018 I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich: Kinga Balińska, Agnieszka Kijewska, Antoni Plech, Izabela Popiel, Mateusz Stępień, Mikołaj Michorek, Paulina Bogusz, Joanna Pluta, Maria Teper, Bartłomiej Komisarczyk, Jan Piekutowski, Paulina Młodawska, Marta Trojanowska.

Najlepszych Absolwentów nagrodzono także w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 oraz w II Liceum Ogólnokształcącym. W tych szkołach uroczystości poprowadziły dyrektorki Beata Fidor oraz Beata Salata. W Ekonomiku gościem specjalnym był naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym Krzysztof Stachera.

Złoci Absolwenci 2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich: Paulina Deszczyńska, Angelika Dudka, Miłosz Kuleta.

Najlepsi absolwenci w II Liceum Ogólnokształcącym w Końskich:

ABSOLWENT ROKU: Marceli Chałubiński, Robert Hejda, Paweł Wesołowski, Aleksandra Zygmunt
AMBASADOR SZKOŁY: Karolina Prochowska, Łukasz Derlatka, Filip Dziuba, Daria Boczek, Jagoda Lorek, Marta Pawłowska, Paulina Cukrowska, Kamila Głabała, Aleksandra Pluta, Małgorzata Wysocka.

Natomiast w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oprócz tych z najlepszą średnią nagradzano też uczniów najlepszych w zawodzie. Podczas uroczystości związanej z pożegnaniem absolwentów głos zabierały dyrektor Beata Jakubowska oraz Dorota Duda – obecnie członkini Zarządu Powiatu Koneckiego, a do niedawna nauczyciel w „Mechaniku”. Nie zabrakło także części artystycznej.

Najlepsza absolwentka: Natalia Waszczyk.
Najlepsze średnie: Natalia Waszczyk, Aleksandra Swat, Łukasz Górecki, Dariusz Wojciechowski, Mirosław Laskowski, Julia Wiśniewska, Luiza Karbownik.
Najlepsi w zawodzie: Aleksandra Swat, Natalia Waszczyk, Dariusz Wojciechowski, Rafał Michalski, Mikołaj Szczepański.

A już za tydzień, w piątek 4 maja większość z uczniów, którzy dziś kończyli edukację w swoich szkołach ponadgimnazjalnych podejdzie do matury z języka polskiego. Trzymamy za nich mocno kciuki!

Zdjęcia:

Kanada:

ZDZ Końskie:

I LO:

Mechanik:

Ekonomik:

REKLAMA

3 thoughts on “Absolwenci szkół średnich opanowali Końskie. W piątek żegnali się ze szkołami! [wideo, zdjęcia]

 1. R pisze:

  Drogi Arku,

  Chciałbym sie dowiedzieć dlaczego w Twoim materiale nie było II LO, czyli „Nowego” ogólniaka? Czy jest to zwiazane z tym, że jesteś absolwentem I LO, czyli „Starego” Ogólniaka i jesteś z jakiegoś powodu uprzedzony do szkoły, kadry pedagogicznej oraz uczniów z ulicy Sportowej?

  Pozdrawiam,
  R

  • Arek Góral pisze:

   Szanowny Panie,

   II LO również zostało wspomniane. Niestety nie jesteśmy w stanie być na wszystkich uroczystościach, które dzieją się w tym samym czasie, a zdjęć nie otrzymaliśmy (np. Na uroczystości w ZSP 3 też nie byliśmy, ale tamtejsza kadra bardzo szybko podesłała nam relację foto, którą wykorzystaliśmy). Nie ma mowy o jakimkolwiek uprzedzeniu. W tkn24.pl znajdzie Pan wiele materiałów i tekstów dotyczących działań koneckiego II LO.

   Pozdrawiam

 2. L pisze:

  Ten artykuł dostarcza mi jedynie informacji o tym, że w tym regionie nie dzieje się nic i jak trzeba coś napisać, piszę się o tym co się wydarza dosłownie wszędzie dosłownie każdego roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *