Ukraińskie zboże miało trafiać do „Państw Trzeciego Świata” za sprawą korytarzy solidarnościowych, na które finansowo zrzuca się między innymi Polska. Jego sprzedaż miała finansować obronę tego kraju przed Rosją. Tymczasem okazuje się, że „korytarze” nie są zbyt szczelne, a nawet 1/3 tego zboża zalewa europejskie rynki – przez co niejednokrotnie naszym rolnikom nie opłaca się uprawa. W tej sprawie w Unii Europejskiej interweniuje europoseł Adam Jarubas.
REKLAMAW sprawie nieszczelności Korytarzy Solidarnościowych, która zaburza opłacalność rolnictwa w UE interweniuje do Komisji Europejskiej europoseł z ramienia EPL / PSL Adam Jarubas. Poniżej treść pisma, które skierował:
Przed agresją Rosji Ukraina dostarczała ok. 45 mln ton zboża rocznie na światowe rynki. UE wraz z Czechami, Polską, Rumunią, Słowacją, Republiką Mołdawii, Ukrainą, Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju oraz Grupą Banku Światowego inwestują 1 mld euro w Korytarze Solidarnościowe, by usprawnić transfer produktów z Ukrainy przez terytorium UE, zabezpieczając bezpieczeństwo żywnościowe państw rozwijających się, szczególnie zależnych od ukraińskich dostaw, jednocześnie umożliwiając finansowanie ukraińskiej obrony z handlu. Europejskie organizacje rolnicze alarmują jednak, że nawet 1/3 ukraińskiego zboża, zamiast do potrzebujących państw trzecich, trafia na rynek UE, zaburzając opłacalność europejskiego rolnictwa, które jest fundamentem bezpieczeństwa żywnościowego UE i tych państw, do których eksportujemy. Zgłaszane jest także nasilenie procederu niezgodnego z przeznaczeniem wykorzystania w UE ukraińskiego zboża importowanego jako zboże techniczne, na pasze, a nawet w przemyśle spożywczym. Dlatego zwracamy się do Komisji Europejskiej z prośbą o odpowiedzi na poniższe pytania:
REKLAMA
1. O ile zwiększyła się ilość zboża z Ukrainy sprzedawana w UE od rozpoczęcia wdrażania Korytarzy Solidarnościowych?
2. Czy Komisja monitoruje proceder niezgodnego z przeznaczeniem wykorzystania zboża importowanego do UE jako zboże techniczne z Ukrainy i jakie działania podejmuje dla uszczelnienia Korytarzy Solidarnościowych?
3. Czy Komisja rozważa wprowadzenie kaucji dla Ukraińskich produktów rolnych, zwracanych po opuszczeniu UE jak proponuje się to np. w Polsce?
Jarubas,to ten którego ugrupowanie podniosło wiek emerytalny Polkom do 67 lat czyli AŻ o
7 LAT !!! Polakom tez do 67 lat,a teraz interweniuje… a wtedy nie interweniował , nie zachował się jak Polak i prawdziwy facet który ma ja-a !!!
I tak doczołga sie on i jemu podobni do wysokiej emerytury w wieku 65 lat (na chwile obecną)
Obecny rząd pogrąży ten kraj w bankructwie. Rozdawnictwo, kradzieże, bezrobocie to wszystko cele pisowców. Pomoc Polskim firmą nie jest ważna, najważniejsze są tylko wybory i władza. Polakowi najlepiej dać tylko zasiłki i żeby siedział w domu i nie pracował, oglądał TVP i głosował na kaczora. Obiecanki z węglem z Indonezji, respiratory niewyjaśnione Szumowski zniknął z pieniędzmi, Obajtek podnosił ceny paliw oszukiwał od roku. Same sukcesy pisowskich złodziei.