REKLAMA

Piękny bal Mechanika na start sezonu studniówkowego 2023 [WIDEO, zdjęcia]

Szaleństwa na parkiecie, momenty wzruszeń, podziękowania za wspólne lata w szkolnej społeczności. To wszystko ma miejsce na studniówce i nie inaczej było w sobotę podczas balu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 z Końskich, który rozpoczął sezon studniówkowy 2023 w powiecie koneckim. U nas fotorelacja, a także materiał wideo z tej imprezy.

REKLAMA

W balu popularnego „Mechanika” w koneckiej sali Astoria  udział wzięło około 130 osób. Blisko setkę z nich stanowili maturzyści, a także ich osoby towarzyszące. Tegoroczni studniówkowicze to uczniowie klas o specjalizacjach technika: Architektury Krajobrazu, Elektryk, Pojazdów Samochodowych oraz Informatyk.

Wydarzenie o godzinie 19:00 rozpoczął polonez reprezentacyjny, w którego pierwszej parze tańczyli Klaudia Margas i Wiktor Ciszek – listę wszystkich uczestników tego tańca znajdziecie poniżej. Piękny układ wspólnie z uczniami przygotowały nauczycielki Edyta Janiszewska i Agata Świercz.

REKLAMA

Potem przyszedł czas oficjalne przemówienia. Jako pierwsza głos zabrała dyrektor szkoły Beata Jakubowska„Jak myślicie co jeszcze ważne jest w życiu? Otóż przede wszystkim samo życie: drugi człowiek obok, uczucia, chwile które za moment będą przeszłością, myśli których nie jesteśmy w stanie zatrzymać. Ważne jest ciepło, które dajemy innym i które otrzymujemy z powrotem oraz wasze emocje. To co teraz czujecie i doświadczacie jest jedyne i wyjątkowe. Mam nadzieję, że dzisiejszy bal studniówkowy będzie dla Was zawsze bardzo miłym wspomnieniem. Życzę Wam by dzisiejszy wieczór był pełen magicznych chwil. Życzę Wam szampańskiej zabawy i niech te tańce trwają do białego rana” – przemawiała dyrektor Jakubowska.

Głos zabrał także starosta konecki Grzegorz Piec oraz przedstawicielka rodziców Elżbieta Cieślik, która przede wszystkim dziękowała społeczności nauczycielskiej za trud nauki i wychowania:

„Chciałem bardzo serdecznie podziękować za to, że mogę być w tym wyjątkowym Waszym wieczorze, który na pewno przeciągnie się do rana. Zanim przejdę do konkretów to powiem, że blisko 30 lat temu odbyła się moja studniówka i też byłem z piękną partnerką, a dziś jest ona na studniówce z Wami. Od kilkunastu lat jest moją żoną, nigdy nie wiadomo co przed Wami. Szkoła to nie tylko nauka, ale to też życie. Uczyliście się nie tylko wiedzy, ale i rozwijaliście swoje zainteresowania, wolontariat. To Wam się przyda. Za to, że Zarząd Powiatu zawsze mógł na Was liczyć bardzo serdecznie Wam dziękuję” – mówił włodarz.

„Jestem pewna, że ostatnie lata były dla Was doskonałą inwestycją. Inwestycją, od której procenty będą kumulowały się przez całe Wasze życie” – kierowała słowa do uczniów przedstawicielka rodziców.

W imieniu maturzystów przemawiali Patryk Cieśliński i Julita Wiaderna:

„Mamy nadzieję, że bal ten zapadnie nam wszystkim w pamięć i będziemy go jak najlepiej wspominać. Spotykamy się tu w związku z maturą, która czeka na nas za nieco ponad 100 dni. Jest to dzisiaj symboliczne spotkanie będące pewnego rodzaju podsumowaniem naszych wspólnie spędzonych czterech lat” – mówili uczniowie.

Potem poloneza zatańczyli już wszyscy uczestnicy balu, w pierwszej parze szła dyrektor Beata Jakubowska wraz ze swoim zastępcą Michałem Myszkowskim.

Warto podkreślić, że to pierwsza studniówka w „Mechaniku” po pandemicznej przerwie –„Bardzo się cieszę, że wróciła ta normalność i również cieszę się, że udało nam się po dwóch latach spotkać na tej sali. Bal studniówkowi jest jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny i taki, który pamięta się całe życie. Ta młodzież jest piękna, zdolna, mądra, grzeczna. To dobrzy ludzie przede wszystkim. Jak każdy rocznik będę ich wspominać na pewno z wielkim sentymentem. Martwiłam się bardzo o ten rocznik, bo te dwa lata pandemii na pewno wiele zmieniło i w życiu młodzieży i psychice tych dzieci. Tak samo jak w nas nauczycielach. Mam nadzieję, że dotrwają do matury. To, że tu są świadczy o tym, że mają mocne psychiki, że są wspaniali i na pewno poradzą sobie z każdym problemem. Ja im życzę tego żeby zawsze byli sobą, żeby realizowali swoje pasje, marzenia, żeby się nie poddawali i zawsze dążyli do wyznaczone celu. Chcę by byli szczęśliwymi ludźmi, dobrymi szczęśliwymi ludźmi” – mówiła nam Beata Jakubowska, dyrektor ZSP 1 Końskie.

Maturzyści wieczór ten z pewnością zapamiętają na długo, a już dziś wspominają swoje lata w  szkolnych murach –„Będę wspominał te lata bardzo dobrze, wiele się nauczyliśmy, wiele przeżyliśmy, wiele wspaniałych chwil za nami […] Doskonale wspominam wyjazd na Erasmusa, wiele tam się nauczyliśmy dzięki szkole, która nam zafundowała ten wyjazd. Na pewno to wspomnienie zostanie na bardzo długo […] Na pewno będę pamiętać o przyjaciołach, nauczycielach, o tym wyjeździe. To zostanie ze mną na bardzo długo. Po szkole najprawdopodobniej studia, zobaczymy jak maturę zdam, a teraz ciężkie przygotowania do niej” – opowiada nam Mateusz Walkiewicz z klasy o profilu Technik Pojazdów Samochodowych.

W części oficjalnej młodzież dziękowała za lata wsparcia swoim wychowawczyniom: Elizie Ferens – Kozubskiej ; Katarzynie Bury oraz Teresie Korneckiej. Nie zabrakło też symbolicznego toastu lampką szampana.

Natomiast o zabawę do białego rana zadbał Sebastian Bednarz, czyli DJ Gass.

Poloneza reprezentacyjnego tańczyli: Klaudia Margas/Wiktor Ciszek; Wiktoria Kamoda/Dominik Michałowski; Martyna Wilk/Oskar Kubasiński; Wiktoria Podsiadła/Rafał Gąszcz; Julia Kamoda/Paweł Konieczny; Zuzanna Kaczmarczyk/Piotr Sygitowicz; Julita Wiaderna/Mateusz Karbownik; Paulina Piątek/Jakub Serek.

Zdjęcia (A. Góral):

REKLAMA

2 thoughts on “Piękny bal Mechanika na start sezonu studniówkowego 2023 [WIDEO, zdjęcia]

  1. Konecczanka pisze:

    Nie ma to jak studniówka na sali gimnastycznej.
    Zliczając wszystkie studniówki w mieście, ile osób ubędzie z Końskich?

  2. […] Piękny bal Mechanika na start sezonu studniówkowego 2023 […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *