REKLAMA

Aktywne Wakacje. Tym razem z KSSPR Końskie [wideo, zdjęcia]

Koneckie Stowarzyszenie Sportowe Piłki Ręcznej wraz z Akademią Handball Kids w ubiegłym tygodniu zaprosiły dzieci z Końskich do spędzenia aktywnych wakacji z piłką ręczną. Zajrzeliśmy na te zajęcia z naszą kamerą. 

REKLAMA

„Spotkaliśmy się na zajęciach z okazji Aktywnych Wakacji, które uruchomiło miasto Końskie. Zapisało się około 40 dzieciaczków. Zaczynamy ten tygodniowy blok z piłką ręczną w Końskich na naszej hali. Jednak nie tylko tutaj, bo będzie i piłka ręczna plażowa, wyjście na basen, warsztaty kulinarne, zwiedzanie muzeum samochodowego” – opowiada Przemysław Matyjasik, trener i zawodnik KSSPR-u.

Klub mógł zaproponować bardziej urozmaicone zajęcia dzięki pozyskaniu środków finansowych z Ministerstwa Sportu. Program zajęć był bardzo zróżnicowany i bogaty w wiele ciekawych atrakcji dla dzieci takich jak: gry i zabawy integracyjne, pierwsze kroki z ręczną (dla większości uczestników), spotkanie z fizjoterapeutą (na co dzień pracującym z zawodnikami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Kielce i Reprezentacją Polski w Piłce Ręcznej), turniej Handball Kids 1×1, relaks w Pływalni Miejskiej w Końskich i pyszny posiłek w pizzerii Piecownia.

REKLAMA

To jednak nie wszystko. W trzecim dniu  zajęć królowała piłka ręczna plażowa, ale nie tylko, bo było też niezwykle aktywnie – siatkówka plażowa, tenis ziemny- wersja trenerska, warsztaty ze specjalistkami w dziedzinie dietetyki i psychologii. Przygotowano lody dla ochłody i wspólne grillowanie.  Dzieci dowiedziały się, jak powinien odżywiać się młody sportowiec i jak wielką moc mają pozytywne słowa w życiu człowieka, dzięki warsztatom ze specjalistkami w dziedzinie dietetyki i psychologii.

Dzień czwarty uczestnicy zajęć spędzili w drodze: po porannym treningu odwiedzili niezwykłe miejsce pełne motoryzacyjnych perełek – Muzeum Polskie Drogi w Modliszewicach. Kolejnym punktemwycieczki były warsztaty robienia pizzy w Restauracja – Motel ,,Kamyk”. Każdy uczestnik zajęć mógł stworzyć swoją autorską pizzę z wybranymi dodatkami.

W ostatnim dniu po porannych zajęciach wybrano się na basen, a po powrocie na dzieci czekała kolejna atrakcja – PINIATA ze słodyczami, a na zakończenie trenerzy rozdali pamiątkowe dyplomy. Trenerzy przygotowujący zajęcia to: Przemysław Matyjasik, Krzysztof Słonicki, Michał Włodarski, Fabian Kozłecki, Artur Rurarz.

Warto dodać, że do Akademii Handball Kids, która prowadzi zajęcia przez cały rok ciągle można dołączać. To zajęcia ogólnorozwojowe z nieinwazyjnymi elementami piłki ręcznej. O szczegóły można pytać choćby pod numerem telefonu: 506 313 118.

Zajęcia wspierali:

Ministerstwo Sportu i Turystyki
Urząd Miasta i Gminy w Końskich
Zarząd Obiektami Sportowymi w Końskich
MB Motors Mercedes-Benz Piaseczno-Janki
Forbuild SA
Polskie Drog
Pamexpol
Fullmet
Pływalnia Miejska W Końskich

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz