Amatorzy zaskoczyli. Lider KLF-u pokonany [wideo, zdjęcia]

Podczas 3. kolejki rozgrywek w Koneckiej Lidze Futbolu, która odbyła się w niedzielę doszło do wielu niespodzianek. Pierwszą przegraną odnotowali liderzy tabeli – Kareta Asów. Czarodzieje przerwali także passę zwycięstw TKN Bands.

Pierwszymi drużynami, które zmierzyły się podczas niedzielnych rozgrywek były FC Skurcz i liderzy tabeli – Kareta Asów. Kareta miała na swoim koncie już trzy zwycięstwa, a FC Skurcz zaledwie remis i przegraną. Wielkim zdziwieniem było to, że do przerwy to underdog spotkania wyszedł znacząco na prowadzenie – po pierwszej połowie Kareta Asów przegrywała 5:1. Faworyci próbowali wrócić do spotkania, jednak mimo zaciekłej walki w drugiej części meczu udało im się strzelić jedynie dwa gole.

„Wydawało się, że Kareta Asów, zwłaszcza po zwycięstwie 4:0 z Czarodziejami jest niepokonana, a tu jednak znalazła pogromcę – drużyna FC Skurcz zwyciężyła 5:3, jest to pewnego rodzaju niespodzianka. To dobrze, bo czyni to nasze rozgrywki bardziej emocjonującymi. Walka o pierwsze miejsce myślę, że będzie się toczyć do ostatniej kolejki” – mówi nam Marcin Michalczyk, organizator ligi z ramienia Stowarzyszenia Sportowego Fair Play.

Kareta Asów – FC Skurcz 3:5 (1 : 5)
Bramki: Kareta – Dziuba, Pol, Grzegorczyk; Skurcz – Berus 4, Rakoczy

W drugim meczu także nie zabrakło niespodzianek – mająca dwa zwycięstwa na koncie drużyna TKN Bands, która wygrywała także amatorskie turnieje odbywające się przed rozpoczęciem Koneckiej Ligi Futbolu zmierzyła się z weteranami amatorskiej piłki nożnej w naszym regionie – Czarodziejami. To spotkanie zdecydowanie nie było wyrównane – TKN Bands nie mogli utrzymać przy sobie piłki, brakowało także wykończenia akcji. Czarodzieje pewnie wygrali spotkanie 6:0.

Czarodzieje – TKN Bands 6:0 (2:0)
Bramki: Czarodzieje – M. Popielski 2, Milcarz 2, J. Popielski, Adamus

Podczas ostatniego, niedzielnego spotkania zmierzyły się drużyny z dołu tabeli – Small Town Boys i Dream Team. Pomimo wyrównanej pierwszej połowy, po której każda z drużyn zdobyła jednego gola, to druga połowa zdecydowanie poszła lepiej po myśli zawodników Dream Teamu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Dream Team – Small Town Boys 4:1 (1:1)
Bramki: Dream Team – Chmielewski 2, Kubała, Gołuchowski; STB – J. Deperas

Mimo niespodzianek obyło się bez roszad na górze tabeli, jednak przewaga czołowych drużyn nie jest już aż tak kolosalna. Kolejna, 4. kolejka Koneckiej Ligi Futbolu odbędzie się już za tydzień.