REKLAMA

Andrzej Szejna na Koneckim Wrześniu 2019 o znaczeniu tego typu wydarzeń [wideo, zdjęcia]

Pochodzący z Końskich wiceszef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Andrzej Szejna był jednym z gości obchodów Koneckiego Września 2019. Szejna wziął udział w koncercie „Wyśpiewane historie”, na miejsce przybył z najbliższymi, a przed naszą kamerą deklarował duże przywiązanie do tej największej koneckiej patriotycznej uroczystości. 

REKLAMA

„To jest wyraz patriotyzmu i tu chodzi nie tylko o Armię Krajową, o wszystkich wspaniałych ludzi, którzy poświęcili swoje życia dla kraju. My dzisiaj też poświęcamy je pracując, działając gospodarczo, społecznie, politycznie, ucząc się. Jest to nie pierwszy i nie ostatni Konecki Wrzesień. Poza tym wręczamy wszystkim paniom róże, bo dzisiaj jest 1 września, czyli zaczyna się rok szkolny. A wiemy, że o naszą edukację, nasze wykształcenie, o nas dbają przede wszystkim kobiety. Dlatego jestem tutaj ze wspaniałą ekipą by złożyć hołd nie tylko bohaterom, ale i bohaterkom. I tym, które walczyły kiedyś o wolność Polski, ale i bohaterkom, które walczą dzisiaj o swoje dzieci, o równouprawnienie, o to by kobiety były szanowane” – mówił nam Andrzej Szejna, lider Lewicy w województwie świętokrzyskim.

Patriotyzm i bohaterstwo dla Szejny ma różne twarze. Jednak polityk doskonale wie, że bez pamięci historycznej nie można tworzyć silnego Państwa – „Jest to ważne, jesteśmy Polakami, jesteśmy w Unii Europejskiej, ale jednak jako Polacy powinniśmy dbać o nasze miejsce, o naszą pozycję w Unii Europejskiej. Ja myślę o mojej córce, mojej siostrzenicy, o moim chrześniaku, o moim synu też i moim przyjacielu. Myślę sobie, że to jest właśnie dla młodego pokolenia, aby wiedzieli, jaka jest historia Polski, jaka jest historia Końskich, jaka jest historia świętokrzyskiego i jak powinni o nią zadbać” – mówił przed naszą kamerą Szejna.

REKLAMA

Wiceszef SLD na Konecki Wrzesień przybył z rodziną i jak podkreślał tym razem głównym celem dnia było przekazanie młodszemu pokoleniu tego o czym sam uczył się uczestnicząc w tym święcie kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt lat temu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz