REKLAMA

Andrzej Szejna ponownie wiceszefem Partii Europejskich Socjalistów

Pochodzący z Końskich poseł na Sejm RP Andrzej Szejna po raz kolejny został wybrany jednym z wiceprzewodniczących Partii Europejskich Socjalistów – jednej z większych sił politycznych w Europie.

REKLAMA

W weekend odbywa się Kongres Partii Europejskich Socjalistów w hiszpańskiej Maladze. Wybory władz odbyły się w piątek 10 listopada wieczorem. Andrzej Szejna ponownie został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego, bo tę funkcję pełni już od czasu wyborów w Berlinie, które miały miejsce jesienią 2022 roku.

REKLAMA

Podczas trwającego kongresu nowym przewodniczącym PES został wybrany Szwed Stefan Lovfen.

Funkcja wiceprzewodniczącego to najwyższe stanowisko pełnione przez Polaka w tym lewicowym, gigantycznym europejskim ugrupowaniu politycznym. Politkami PES są choćby kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Hiszpanii Pedro Sanchez czy premierka Finlandii Sanna Marin.

REKLAMA

4 thoughts on “Andrzej Szejna ponownie wiceszefem Partii Europejskich Socjalistów

 1. Mefisto pisze:

  Co powie w kwestiach socjalnych osobom żyjącym poniżej minimum socjalnego?

  • Genowefa pisze:

   Żeby poszli do pracy a nie żerowali na innych jak to do tej pory pisowcy propagowali.

   • Mefisto pisze:

    Renciści niezdolni do pracy? Ludzie mieszkający w regionach strukturalnego bezrobocia? A może żeby takie osoby jak ty były w końcu karane za podżeganie do nienawiści, bo na to są paragrafy, ale są martwym prawem. I możesz mi nie wierzyć, ale postaram się o to, więc radzę się trzymać realiów a nie ideologii.

 2. Mefisto pisze:

  Dokąd w sądach będą odpowiadać ofiary a nie sprawcy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *