REKLAMA

Baseball w Końskich! We wtorek Akademia Orłów Sportu na stadionie OSiR [wideo]

Tej dyscypliny sportu jeszcze w Końskich nie widzieliśmy. We wtorek na stadionie OSiR pod patronatem Ministerstwa Sportu odbędzie się wydarzenie składające się z nauki gry w baseball oraz turnieju tej dyscypliny. Event zorganizowany będzie w ramach Programu „Sport dla Wszystkich”. W naszym mieście gościć będzie drużyna Piratów Władysławowo, której to zawodnicy poprowadzą te warsztaty. 

REKLAMA

„Udało się wyjątkowe przedsięwzięcie zorganizować. To „Akademia Orłów Spotu – Baseball 2023”.  Pod taką nazwą odbędzie się wydarzenie sportowe składające się z nauki gry w baseball oraz krótki turniej zorganizowany w ramach programu „Sport dla Wszystkich” realizowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat nad przedsięwzięciem oczywiście objęła p. minister Anna Krupka, która niejednokrotnie ujmowała powiat konecki celowością działań resortu, w którym realizuje jego zadania” – mówi nam Kamil Kubicki, przedstawiciel wiceminister sportu Anny Krupki w powiecie koneckim.

Początek wydarzenia z baseballem w roli głównej we wtorkowy poranek, około godziny 10:00, na stadionie OSiR przy ulicy Maratońskiej w Końskich. W trakcie wydarzenia przewidziano zajęcia towarzyszące: strefę aktywności fizycznej i zręcznościowo-sprawnościowej. Przewidziano też krótką lekcję historii dotyczącą sylwetek sportowców, którzy walczyli o niepodległość Polski.

REKLAMA

Uczestnikami zajęć mają być uczniowie klas IV – VIII z podstawówek z gminy Końskie, a także z okolicznych gmin. Mają oni między innymi zapewniony poczęstunek. Przyjść i oglądać baseball może jednak każdy, impreza jest otwarta.

REKLAMA

One thought on “Baseball w Końskich! We wtorek Akademia Orłów Sportu na stadionie OSiR [wideo]

  1. Max pisze:

    Ten sport był modny w Koskich w latach 90 tych a mecze były rozgrywane w Egipcjance w każdą sobote. Także ten tego to nic nowego w KOŃSKICH, A pomagierem który wydawał kije był pan Makrela.Dobry szatniarz był z niego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *