REKLAMA

Bawili się i pomagali w Miedzierzy [zdjęcia]

W sobotę odbył się XI Bal Charytatywny w Miedzierzy. Gwiazdą wieczoru był zespół Łobuzy. Z samych licytacji udało się zebrać ponad 46 tysięcy złotych.

REKLAMA


Bal na blisko 150 osób odbył się w Villi Roma w Miedzierzy, którą bezpłatnie udostępnili właściciele Stanisława i Roman Pawelcowie.  Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Smyków, a zarazem przewodnicząca Rady Gminy Danuta Jarek podkreślała wagę karnawałowej zabawy, która od kilkunastu lat sprawia, że pomoc trafia do najbardziej potrzebujących.

Gwiazdą wieczoru był zespół Łobuzy, który charytatywnie przez ponad pół godziny zabawiał gości swoim występem. Zespół ma na swoim koncie takie piosenki jak „Zbuntowany Anioł”, „Ona czuje we mnie piniądz” czy „Madmuazel”. Podczas ich koncertu udało się zebrać kwotę 2010 zł. O oprawę muzyczną balu zadbał zespół Woźniak Band. Dla publiczności wystąpili również Marek Werens oraz Zuzanna Pach. Goście mogli zrobić sobie zdjęcia w Fotobudce 360, którą udostępnili Katarzyna i Łukasz Nowak.

REKLAMA

Pyszne dania zaserwowała ekipa Sławomira Salagierskiego, a słodkie desery kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Smykowie Sylwia Mogielska oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu  gminy Smyków.

Goście mogli wylicytować różne atrakcyjne przedmioty oraz usługi przekazane przez sponsorów i darczyńców. Wśród nich były między innymi prace artystyczne wykonywane przez KGW z gminy Smyków czy lokalnych artystów, ale również zagraniczne wycieczki. Najwyżej zalicytowane przedmioty to m.in.: voucher na wczasy w Grecji za kwotę 3000 zł, koszulka Mateusza Korneckiego za kwotę 3000 zł oraz ręcznie haftowany obraz za kwotę 3000 zł. Wylicytowano również książkę „Noce i Dnie” pozłacaną 24k złotem za 2800 zł oraz koszulkę Huberta Korneckiego za kwotę 1700 zł.

Z samych licytacji udało się zebrać ponad 46 tysięcy złotych. Pełna suma będzie znana po podliczeniu wszystkich kosztów wydarzenia. Tradycyjnie całkowity dochód z balu zostanie przeznaczony na leczenie osób chorych i niepełnosprawnych.

Zdjęcia (UG Smyków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *