REKLAMA

Beata Szydło w Końskich. Zobaczcie mnóstwo zdjęć

Wicepremier Beata Szydło i liderka listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Europarlamentu spotkała się z mieszkańcami Końskich. Około godziny 18:00 była premier pojawiła się w siedzibie Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości. Na spotkanie przybyło też wielu przedstawicieli samorządu oraz polityków. Dla Beaty Szydło zaśpiewały 'Królewiaczki’ – ludowy młodzieżowy zespół z gminy Smyków.

REKLAMA

Relacja wideo już wkrótce.
Specjalnego gościa powitał pełniący obowiązki starosty koneckiego i lider Prawa i Sprawiedliwości w powiecie koneckim Grzegorz Piec. Całą uroczystość moderował zaś Adam Kubka. Beata Szydło rozpoczęła od długiego, trwającego około czterdzieści minut wystąpienia.

REKLAMA

Swoje przemówienie podzieliła na kilka sektorów: mówiła o wygranej kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy oraz kampanii parlamentarnej w 2015 roku. Następnie dużo czasu poświęciła zrealizowanym przez PiS obietnicom, a szczególnie programowi 500+. W kolejnych sektorach skupiła się na tym co przed rządem – opowiadała o tak zwanej piątce Morawieckiego, zwracając szczególną uwagę na takie zadania jak 500+ na pierwsze dziecko oraz rozwój komunikacji w tak zwanej Polsce Lokalnej.

W dalszej części Szydło prosiła o poparcie – najpierw w Eurowyborach, deklarując jednocześnie, że Prawo i Sprawiedliwość dąży do integracji całej Europy, ale jednocześnie nie chce zapominać o polskich wartościach. Dalej wicepremier prosiła o wsparcie w jesiennych wyborach do Parlamentu RP.

Na koniec spotkania Beata Szydło została obdarowana bukietami kwiatów – od działaczy PiS, burmistrza Końskich Krzysztofa Obratańskiego oraz pełniącego funkcję starosty Grzegorza Pieca. Ten ostatni korzystając z okazji zaapelował do wszystkich przybyłych o także o wsparcie podczas ponownych wyborów do Rady Powiatu Koneckiego, które zaplanowano na 16 czerwca.

W spotkaniu uczestniczyli też inni samorządowcy i politycy – między innymi wojewoda Agata Wojtyszek, wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, poseł RP Maria Zuba, burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, czy wójt gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan. Na zakończenie spotkania zagrał i zaśpiewał zespół 'Królewiaczki’ wspomagany muzykami z gminy Smyków.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz