REKLAMA

Będą Odkrywać Tajemnice Konecczyzny – zaproszenie [wideo]

I Ty możesz zostać koneckim Indianą Jones’em – to hasło, które przyświeca Krystianowi Książkowi i Piotrowi Rodzochowi. Uczniowie Nowego Ogólniaka pod egidą Fundacji Świętego Mikołaja spróbują rozruszać nasze miasto. 

REKLAMA

Festiwal Kultury i Turystyki Alternatywnej „Odkrywamy Tajemnice Konecczyzny” to impreza, która odbędzie się już 17 i 18 października. Podzielona jest ona na dwa dni: w sobotę będzie miał miejsce I Konecki Rajd Odkrywców współtworzony przez chłopaków razem z PTTK Końskie, w niedzielę wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w festynie pełnym atrakcji.

Kto dotrze do Domu Kultury, ten będzie mógł spróbować swoich sił w grze miejskiej o historii konecczyzny, obejrzeć festiwal baniek mydlanych i zobaczyć czym w ogóle jest turystyka alternatywna. Młodzież wytłumaczy między innymi czym jest geocaching i questing. To rozrywki dobrze znane w większych miastach, ale do naszego powiatu dopiero docierają.

REKLAMA

Podczas rajdu, w którym każdy będzie mógł wziąć udział trwać będzie też wspomniany geocaching – czyli odnajdywanie skrzynek (z ukrytą listą, na którą należy się wpisać bądź jakimiś skarbami) za pomocą map internetowych. Zarówno w sobotnim rajdzie, jak i niedzielnym festynie udział wziąć będzie mógł każdy – organizatorzy zapraszają przede wszystkim do spędzenia czasu w zupełnie nowej dla naszego regionu formie. Więcej szczegółów w wideo, a także na fanpage’u Festiwalu Kultury Alternatywnej OTK, który znajdą Państwo TUTAJ.

Krystian Książek i Piotr Rodzoch to uczniowie drugiej klasy akademickiej w II Liceum Ogólnokształcącym w Końskich.

OTK

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *