REKLAMA

Bezpieczne ferie – zajęcia profilaktyczne z konecką policją [zdjęcia]

We ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich wspólnie z ratownikiem medycznym, odwiedzili Placówkę Wsparcia Dziennego w Końskich, gdzie z najmłodszymi przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa. Koneccy funkcjonariusze wybrali się też do Gowarczowa. W Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej uczyli dzieciaki w jaki sposób bezpiecznie przemieszczać się poza domem.

REKLAMA

REKLAMA

Podczas spotkania w Placówce Wsparcia Dziennego uczestnicy wydarzenia poszerzyli wiedzę dotyczącą bezpiecznych zachowań w domu, w trakcie trwania ferii zimowych. Policjantka przypominała o noszeniu odblasków oraz o niebezpieczeństwach czyhających ze strony nieznajomych osób. Mundurowi zwrócili uwagę małych słuchaczy, aby  ci nie wchodzili na zamarzniętą taflę stawu, rzeki czy jeziora, uświadamiając konsekwencje takich zabaw. Podczas spotkania poruszono również ważne kwestie dotyczące mowy nienawiści i hejtu.

Ratownik medyczny Anna Siemieniec – prezes Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej oddziału w Końskich przy użyciu fantoma, przekazała cenne informacje w zakresie udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały wielorazowe maseczki do resuscytacji, a także elementy odblaskowe.

Koneccy funkcjonariusze odwiedzili także młodzież z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie, gdzie opowiedzieli o podstawowych zasadach i przepisach, jakich powinien przestrzegać pieszy, jako uczestnik ruchu drogowego oraz o właściwym dobieraniu miejsca na zimowe zabawy tak, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych.

Zdjęcia [źródło: KPP Końskie]:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *