REKLAMA

Bezpieczny Powiat Konecki. W środę policja prowadziła specjalną akcję

W środę policjanci z koneckiej, skarżyskiej i kieleckiej drogówki w godzinach popołudniowych prowadzili na terenie powiatu koneckiego wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Bezpieczny Powiat Konecki”. Głównym celem było zapobieganie zdarzeniom drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem niechronionych uczestników ruchu drogowego, ujawnienie wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości oraz eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Policjanci ujawnili 50  wykroczeń, zatrzymano dwóch pijanych kierowców. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe

„Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich na drodze wojewódzkiej 728 w Brodach zatrzymali 21-letnią kierującą Volkswagenem, która w obszarze zabudowanym poruszała się z prędkością 109 km/h, przekraczając tym samym prędkość o 59 km/h. Kierującej zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące i ukarano mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 13 pkt karnych. Tego samego dnia mundurowi na terenie gminy Ruda Maleniecka zatrzymali 68-latka, który kierował rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. W środę rano policjanci w Mninie zatrzymali osobową skodę. 40-latek jechał 130 km/h w obszarze zabudowanym. Za przekroczenie prędkości o 80 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł i 15 pkt karnych i zostało mu zatrzymane prawo jazdy” – mówi młodszy aspirant Monika Zamachowska, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Z kolei mundurowi ze skarżyskiej drogówki w Czarnej zatrzymali 38-latka, który kierował osobowym Oplem. Jak się okazało, mężczyzna nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami ale także zdecydował się na jazdę na „podwójnym gazie”. Badanie alkomatem wykazało, iż kierujący ma w swoim organizmie 0,42 promila alkoholu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach w Wilczkowicach zatrzymali Peugeota, za kierownicą którego siedział 26-latek. Jak się okazało mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości i w swoim organizmie miał blisko dwa promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W trakcie prowadzonych działań policjanci drogówki skontrolowali 81 pojazdów, przebadali na zawartość alkoholu 320 kierujących oraz ujawnili 50 wykroczeń.

REKLAMA

One thought on “Bezpieczny Powiat Konecki. W środę policja prowadziła specjalną akcję

  1. hańba pisze:

    W Odrowążu działa rosyjski szpieg. Nazywa się Jedynak. Jest chroniony przez policję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *