REKLAMA

Big Band zagra z okazji Dnia Kobiet i dla Ukraińców

W piątek 11 marca w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich odbędzie się koncert nowej formacji muzycznej Big Band. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Wydarzenie planowane wcześniej jako impreza z okazji Dnia Kobiet ma obecnie przede wszystkim charakter pomocowy dla uchodźców z Ukrainy.

REKLAMA

Od wielu tygodni w Miejsko–Gminnym Domu Kultury trwają próby nowej formacji muzycznej, jaką jest Big Band Domu Kultury w Końskich. Zespołem kieruje muzyk Rafał Kądziela. Grupa składa się zarówno z doświadczonych instrumentalistów, jak i z młodzieży. Część z nich to uczniowie lub absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Końskich, ale są też tacy, którzy pod okiem instruktorów stawiają swoje pierwsze kroki we wspólnym muzykowaniu.

„Big Band Domu Kultury zdecydował się na pokazanie efektów prób, co będzie okazją do muzycznego spotkania z okazji Dnia Kobiet. Na koncert złożą się znane standardy swingowe, które wykonają zarówno instrumentaliści, jak i wokaliści. Wystąpi także pracujący na co dzień w naszej placówce akordeonista Jan Bukład. Zapewniam, że nasz zespół brzmi już całkiem przyjemnie” – mówi dyrektor MGDK w Końskich Piotr Salata.

REKLAMA

Foto. MGDK Końskie

Wydarzenie planowane wcześniej jako impreza z okazji Dnia Kobiet ma obecnie przede wszystkim charakter pomocowy dla uchodźców z Ukrainy. Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak organizatorzy zachęcają do kupna cegiełek oraz przekazywania pieniędzy do puszek wolontariuszy – harcerzy z Hufca ZHP w Końskich. Pieniądze skutecznie zaspokoją największe potrzeby uchodźców, bo rozdysponują je organizatorzy akcji pomocowej mający bezpośredni kontakt z osobami z Ukrainy.

Koncert odbędzie się w sali „Egipcjanki” przy ulicy Mieszka I 4 w piątek o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny.

REKLAMA

Dodaj komentarz