REKLAMA

Bilans weekendowych akcji policyjnych

W  niedzielę na terenie całego kraju prowadzone były działania „Alkohol i narkotyki”. Do akcji przystąpiła również konecka drogówka, która przeprowadziła ponad 700 kontroli.

REKLAMA

107-38946

Na terenie powiatu koneckiego mundurowi zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Pierwszym z nich był 36-letni mężczyzna, jadący toyotą, który został zatrzymany na ul. Południowej w Końskich. Kierowca w wydychanym powietrzu miał prawie promil alkoholu. Pomiędzy Końskimi a Wąsoszem kierujący volkswagenem 46-latek miał ponad pół promila, a w Smykowie na drodze K-74 u 30-latka alkomat wskazał ponad pół promila w wydychanym powietrzu. Cała trójka odpowie teraz przed sądem oraz może się liczyć z poważnymi konsekwencjami, w tym także finansowymi.

REKLAMA

W weekend mundurowi nie skupili się tylko na kontroli trzeźwości – ich uwagę przykuły również samochody jadące z nadmierną prędkością. Od piątku do niedzieli, aż 9 kierujących zostało zatrzymanych w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Kierowcy zostali zatrzymywani m.in. w Smykowie, Zbójnie, Kamiennej Woli czy na ul. Spacerowej w Końskich. Niechlubni rekordziści to kierujący bmw, który w Smykowie rozpędził się do 136km/h, kierujący maserati, który również w Smykowie jechał z prędkością 115 km/h oraz kierujący fordem w Kamiennej Woli jadący 110km/h.

Źródło: KPP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz