REKLAMA

Blisko 35 tysięcy złotych dla Bruna z pikniku w Kozowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

W niedzielę w Kozowie w gminie Smyków rzesza organizatorów zmobilizowała się do stworzenia specjalnego wydarzenia charytatywnego ze zbiórką pieniędzy dla Bruna Słowińskiego z Końskich. W „Odlotowo, odjazdowym pikniku…” podczas loterii wygrać można było niemal wszystko: poczynając od węglarki z węglem. W licytacjach zaś  do zgarnięcia były loty helikopterem, motolotnią, przejażdżki wypasionymi motocyklami koneckiej Czarnej Floty, wozami strażackimi, a także kabrioletem. Zebrano blisko 35 tysięcy złotych! 

REKLAMA

O pomyśle na zbiórkę opowiadał nam Karol Leśniak, ze Stowarzyszenia Imper Active, które było współorganizatorem akcji: -„Organizujemy tutaj piknik charytatywny dla mieszkańca naszego powiatu – dla Bruno, który zmaga się z ciężką chorobą onkologiczną, rakiem na którego leczenie potrzebna jest ogromna ilość pieniążków, bo jest to milion złotych. […] Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Kozowie dołączyliśmy się do tego działania, potem efektem kuli śnieżnej przystąpiły tutaj jednostki straży pożarnej z Kozowa i Gminy Smyków, wszystkie 8 kół gospodyń wiejskich, które znajdują się na terenie gminy Smyków, i wiele, wiele innych stowarzyszeń z powiatu koneckiego i naszej gminy. Trudno jest wszystkich wymienić”. 

REKLAMA

„Odlotowo, odjazdowy piknik charytatywny dla Bruna” w Kozowie. największą atrakcją były podniebne loty

Bardzo liczna grupa osób i darczyńców zaangażowała się w zbiórkę. Pośród zgromadzonych dało się zauważyć znajome twarze przedstawicieli władz terytorialnych: starosty koneckiego Grzegorza Pieca, a także zastępcy wójta gminy Smyków Jerzego Dudy, który dał wyraz swego poparcia akcji:

-„Chcę naprawdę pogratulować organizatorom, że potrafiliśmy się zebrać i zorganizować coś. Coś fajnego przede wszystkim, żebym tutaj kogoś nie pominął. Myślę, że ImperActive, stowarzyszenie nasze na czele w gminie robi przepiękną imprezę” – mówił.

Trzeba dodać, że wymienić wszystkich organizatorów to wielki wyczyn. Najbardziej znani oprócz wspomnianych to z pewnością OSP Kozów, OSP Miedzierza, Studio Balans, Czarna Flota Free Group Końskie, Loty Paralotnią Kielce, ale obecni byli też właściciele helikopterów, którzy zapewnili możliwość latania jednym z nich. Imprezę poprowadzili Sebastian Bednarz szeroko znany publiczności jako DJ Gass, Paweł Milcarek – dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie i Monika Cholewińska ze Studia Balans w Końskich.

O podniebienia darczyńców zadbały koła gospodyń wiejskich z gminy Smyków i Mościsk Małych

Przygotowano moc przedmiotów do licytacji, poczynając od bardzo praktycznych jak węglarka pełna węgla, czy swojskie nalewki, aż po karnety na usługi typu manicure. Każde koło gospodyń przyszło z własnej roboty wiktuałami na kiermasz, które za symboliczną opłatą do puszki były „sprzedawane”, a o występy artystyczne zadbały dzieci z Przedszkola w Smykowie, Szkoły Podstawowej w Królewcu i Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego w Miedzierzy. Trudno zliczyć wszystkie stoiska i usługi charytatywne, które tego dnia przygotowano dla przybyłych. Impreza była naprawdę wysokich lotów, a goście dopisali i można szacować, że miejsce odwiedziło ok. 400 osób dorosłych.

Cały czas trwały licytacje, a w tle gry i zabawy, poczęstunek. ” Odlotowo, odjazdowy piknik charytatywny dla Bruna” w Kozowie poprowadzili m.in. DJ Gass i Paweł Milcarek

-„Pomaganie jest fajne. I to daje taką możliwość, że my jako społeczeństwo możemy się łączyć i pomagać. Na pewno będą występy wokalne, mamy też strefę gastronomiczną co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. jesteśmy dobrej myśli. […] Mamy nadzieję, że ten pasek się zapełni i Bruno będzie zdrowy” – mówiła nam jedna z wolontariuszek Marta Julia Śliwińska o tym wydarzeniu.

Już teraz możemy zdradzić, że podczas pikniku udało się zebrać dla Bruna kwotę 34 350,38 zł, a piknik trwał tylko 3 godziny! Organizatorom gratulujemy!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *