REKLAMA

Bogusław Seredyński w Radoszycach. Mówił między innymi o polskich służbach [wideo, zdjęcia]

Bogusław Seredyński był bohaterem medialnej akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którą zarządzał słynny Agent Tomek. Seredyński niegdyś będący szefem Wydawnictwa Naukowo-Technicznego był aresztowany w świetle kamer, a do dziś nie usłyszał nawet zarzutów. Swoje historie opisuje w książkach, a w Radoszycach gościł jako autor. Spotkanie odbyło się we wtorek w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej.  

REKLAMA

Spotkanie otworzyli i prowadzili dyrektor Centrum Usług Wspólnych Ewelina Jańczyk, Agnieszka Pruska z wydziału promocji  oraz burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala. Burmistrz na jego zakończenie przekazał też Seredyńskiemu podziękowania i skromny upominek w związku z przybyciem do Radoszyc. Autor mówił o brutalności służb, mechanizmie zatrzymań, ale przede wszystkim o swoich książkach „Proces mój” i „Niebo w kolorze szmaty”.

REKLAMA

Bogusław Seredyński w przeszłości zarządzał Wydawnictwem Naukowo-Technicznym, które było spółką Skarbu Państwa. To absolwent Politechniki Wrocławskiej. Związany był też ze znanym programem telewizyjnym „Sonda”. W materiale wideo możecie posłuchać obszernych fragmentów ze spotkania.

Zdjęcia (R. Zieliński, UMiG Radoszyce):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *