REKLAMA

Broniewscy wrócili na trasy Mistrzostw Polski Enduro [zdjęcia]

Rozpoczął się kolejny cykl Mistrzostw Polski Enduro. W ubiegły weekend rozegrano 1 i 2 rundę w Siedlęcinie w województwie dolnośląskim. Swoje starty zainaugurowali konecczanie Maciej i Damian Broniewscy. Tym razem szło im ze zmiennym szczęściem.

REKLAMA

„Warunki jakie panowały na trasie były tragiczne. Bardzo dużo błota. Nie jeździliśmy dotychczas w gorszych warunkach. Na trasie nie było ani jednego miejsca bez błota” – opowiada nam Damian Broniewski, startujący w klasie E2/E3.

REKLAMA

Pierwszego dnia cyklu Maciej przez długi czas prowadził z dużą przewagą w klasie juniorów 125cm2. Niestety na jednym z ostatnich okrążeń miał poważną wywrotkę i dzień zakończył na drugim miejscu. Natomiast Damian w sobotę nie mógł się odnaleźć na trasie z powodu szybkiej przesiadki na nowy motocykl, którym przed zawodami pojeździł zaledwie 30 minut. Dzień skończył na siódmej pozycji w klasie E2/E3.

Niedziela w wykonaniu Damiana była dużo lepsza – płynna, konsekwentna jazda zaprowadziła go na trzecie miejsce w wyścigu, a w klasyfikacji generalnej daje mu to jedenastą lokatę. Maciej utrzymał drugie miejsce w swojej klasie.

W majowy weekend czekają nas kolejne dwie rundy Mistrzostw Polski. Tym razem w Chełmie – „Jedziemy tam bardzo zmotywowani i pełni optymizmu” – dodaje Damian Broniewski.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *