REKLAMA

CKiAL zaprosił na spacer z łamigłówkami [zdjęcia]

Animatorzy z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie nie ustają w trudach by wyciągnąć sprzed komputerów i zaprosić do wspólnej zabawy oraz zachęcić do samorozwoju najmłodszych mieszkańców gminy. W niedzielę zorganizowali specjalny „Spacer z łamigłówkami”.

REKLAMA

W niedzielę Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie zorganizowało ciekawy i atrakcyjny spacer z łamigłówkami dla dzieci i młodzieży –„Można było sprawdzić się intelektualnie i fizycznie. Na początek by wyruszyć w trasę trzeba było odnaleźć 7 słów umieszczonych w wykreślance, pod którymi to ukrywały się przedmioty rozmieszczone na trasie spaceru i niezbędne w wykonywaniu zadań. Pierwsza wskazówka prowadziła do pierwszego zadania, którym okazało się wyłowienie ze stawu ryby za pomocą odnalezionych po drodze przedmiotów. W środku ryby znajdowała się kartka z zagadką, którą by móc udać się w odpowiednim kierunku najpierw trzeba było rozwiązać” – mówi nam Małgorzata Żurawska z CKiAL.

REKLAMA

Podobnych zagadek uczestnicy musieli rozwiązać jeszcze kilka by szczęśliwie dotrzeć do mety spaceru. Przy okazji wszyscy podziwiali otaczającą przyrodę nieożywioną, ale i napotkane zwierzęta – „Spacer zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Mimo zmęczenia bo trasa nie była krótka i przelotnych opadów deszczu dzieciaki były zachwycone i już nie mogą się doczekać następnego spotkania” – dodaje Żurawska.

Zobaczcie zdjęcia z tej wyprawy!

Zdjęcia (CKiAL Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *