REKLAMA

Czermińscy strażacy integrują i edukują na święta [wideo, zdjęcia]

Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Czermnie przed świętami Bożego Narodzenia integrowali lokalną społeczność. Najmłodsi mieszkańcy pomogli im ubierać tradycyjną choinkę w remizie, potem brać strażacka spotkała się na wigilii. Nie obyło się też bez elementu edukacyjnego. 

REKLAMA

Strażacy przystroili choinke w remizie ozdobami wykonanymi przez uczniów klas I-III oraz podopiecznych świetlicy w Publicznej Szkole Podstawowej w Czermnie. Kilka dni później w ramach wdzięczności to druhowie odwiedzili szkołę by opowiedzieć najmłodszym o tym, że należy nosić odblaski by być widocznym na drodze, a to szczególnie ważne jest teraz w okresie jesienno-zimowym. Każdy uczeń otrzymał też specjalny odblaskowy brelok w kształcie misia z napisem OSP Czermno, a także słodki upominek.

REKLAMA

W Czermnie odbyła się także tradycyjna wigilia dla wszystkich związanych z tamtejszą jednostką, gościła na niej przedstawicielka gminy – skarbnik Anna Wajnberger. Uczestnicy dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i raczyli się daniami przygotowanymi przez zaangażowane gospodynie. Wigilia strażacka przebiegła w miłej rodzinnej i świątecznej atmosferze.

Zdjęcia (OSP Czermno):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *