REKLAMA

Czy ktoś może zhakować portfel Bitcoin?

[artykuł tylko dla pełnoletnich, materiał sponsorowany] Bitcoin i inne kryptowaluty przyciągnęły miliony użytkowników i inwestorów na całym świecie. Bitcoin głównie przyciąga wiele osób, ponieważ ma dużą szansę na osiągnięcie znacznych zysków. Jednak rosnące zainteresowanie Bitcoinem przyciągnęło również hakerów. Świadomość, że Bitcoin jest cennym aktywem cyfrowym sprawia, że hakerzy chcą go ukraść.

REKLAMA

Wiedza o tym, jak ktoś może ukraść Twój Bitcoin, jest niezbędna. Sprawi, że będziesz bardziej proaktywny, zapewniając, że podejmiesz wszystkie możliwe środki zapobiegawcze. Na przykład, nie musisz ogłaszać wszystkim, że masz Bitcoin. Jeśli hakerzy nie wiedzą, że masz Bitcoin, nie namierzą cię.

REKLAMA

Zanim wyjaśnię, dlaczego ktoś może zhakować twój portfel Bitcoin, pozwól mi wprowadzić cię w świat handlu Bitcoin. Z https://profitmaximizer.pl/, możesz zacząć handlować Bitcoinem już dziś. Wystarczy zarejestrować się na darmowe konto wymiany kryptowalut i zacząć kupować i sprzedawać.

Jak ktoś może zhakować portfel Bitcoin?

Tak jak trzymasz swoje pieniądze na koncie bankowym, tak samo trzymasz swoje Bitcoiny w portfelu Bitcoin. Możesz mieć gorący lub zimny portfel Bitcoin. Gorący portfel Bitcoin łączy się z internetem, w przeciwieństwie do zimnego portfela, co czyni go bardziej podatnym na włamania. Ktoś może włamać się do Twojego portfela Bitcoin na kilka sposobów.

Ataki phishingowe

Ktoś może włamać się do Twojego portfela Bitcoin poprzez atak phishingowy. Ataki phishingowe wykorzystują sklonowane strony internetowe, aby oszukać użytkowników do udostępnienia ich danych logowania. Hakerzy mogą tworzyć fałszywe witryny kryptowalutowe, które przypominają legalne strony internetowe. Jako użytkownik, kiedy wchodzisz na te sklonowane strony i logujesz się, hakerzy uzyskują twoje dane logowania.

Dzięki twoim danym logowania, hakerzy mogą następnie użyć tych danych, aby uzyskać dostęp do portfela Bitcoin poprzez legalną stronę internetową kryptowalut. Mając dostęp do portfela Bitcoin, mogą przenieść twój Bitcoin do siebie. Zanim się zorientujesz, możesz już stracić większość swoich Bitcoinów na rzecz hakerów.

Złośliwe oprogramowanie

Hakerzy mogą użyć złośliwego oprogramowania, aby wymierzyć w Twój portfel Bitcoin. A dzieje się to, gdy hakerzy wysyłają złośliwe linki do niczego nie podejrzewających ludzi. Kiedy klikniesz na te linki, twój komputer zostanie zainfekowany. Z wirusem zainstalowanym na komputerze, aby uzyskać dostęp do portfela Bitcoin, pozwalasz hakerom uzyskać dostęp do swoich informacji.

Z takim złośliwym oprogramowaniem, hakerzy mogą następnie wysłać Bitcoin z twojego portfela Bitcoin na adresy, które kontrolują. Ataki złośliwego oprogramowania mogą również wpływać na giełdy kryptowalutowe, biorąc na cel pracowników. A to może zagrozić bezpieczeństwu i ochronie giełd kryptowalutowych i umożliwić hakerom dostęp do portfeli Bitcoin użytkowników.

Fałszywe portfele sprzętowe

Ktoś może zhakować twój portfel Bitcoin poprzez fałszywe portfele sprzętowe. I dotyczy to głównie tych, którzy mają portfele sprzętowe dla swoich Bitcoinów. Pomysł polega na tym, aby oszukać cię w celu wymiany portfela sprzętowego i korzystania z takiego, który jest naruszony. Hakerzy wyślą zagrożony portfel sprzętowy do Ciebie z powiadomieniem, że musisz wymienić swój stary portfel sprzętowy.

Jeśli dasz się nabrać, hakerzy uzyskają klucz odzyskiwania portfela Bitcoin, gdy podłączysz urządzenie do komputera i wprowadzisz informacje. Urządzenie przechwytuje klucz i wysyła go do hakerów. Z twoimi kluczami, mogą odblokować twój portfel Bitcoin na blockchainie i pozyskać twoje Bitcoiny.

Jak chronić swój portfel Bitcoin

Teraz, gdy wiesz, jak ktoś może zhakować twój portfel Bitcoin, powinieneś podjąć konkretne środki, aby zapobiec temu. Możesz użyć zimnego portfela zamiast gorącego portfela. I to jest bardziej bezpieczne, ponieważ nie ma go w Internecie. Ponadto, bądź bardzo czujny podczas uzyskiwania dostępu i otwierania portfela Bitcoin. Potwierdź, że jesteś na legalnej stronie i nie klikaj na podejrzane linki.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *