REKLAMA

Nauczanie zdalne 2022 w gminie Końskie. Jak będzie przebiegać? [wideo, zdjęcia]

Od czwartku, 27 stycznia do końca lutego uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej, zaś przedszkolaki i uczniowie klas 1 – 4 szkół podstawowych będą kontynuować kształcenie w trybie stacjonarnym – takie rozporządzenie wprowadził kilka dni temu Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Sprawdzamy jak gmina Końskie odniosła się do tego postanowienia.

REKLAMA

Burmistrz Krzysztof Obratański informuje, że gmina i szkoły są tylko wykonawcą ministerialnych decyzji  – „To nie jest pierwsze tego rodzaju wydarzenie i w szkołach jest pod tym względem gromadzona wiedza i doświadczenie […] Rozporządzenie Ministra Edukacji jest pod tym względem jednoznaczne – od czwartku obowiązuje zasada, że klasy 5-8 oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych uczestniczą w zajęciach zdalnych, natomiast przedszkola i klasy 1-4 uczą się stacjonarnie i tylko tam, gdzie dochodzi do przypadków ujawnienia pozytywnych wyników testów na koronawirusa, gdzie sanepid decyduje o kwarantannie, tam zawieszamy działalność klasy, grupy przedszkolnej lub działamy w takim zakresie w jakim obowiązuje nas decyzja sanepidu” – mówi Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Do tej pory szkoły oraz przedszkola funkcjonowały stacjonarnie, z wyłączeniem klas lub grup, w których ujawniono przypadki osób chorych – „Nie ma takiej szkoły, która by nie funkcjonowała normalnie. W szkołach do tej pory odbywała się praca stacjonarna z wyłączeniem klas na okres przerwania zajęć spowodowanych decyzją sanepidu. Były to okazjonalne przypadki i trudno mówić o jakiejś masowej skali. Podobnie jest w przedszkolach, gdzie możemy powiedzieć, że żadne z przedszkoli nie zostało zamknięte z powodu koronawirusa, natomiast były wyłączenia dzieci lub grup przedszkolnych z aktywności ze stacjonarnego nauczania, ze względu na to, że w grupie ujawniony był przypadek koronawirusa” – dodaje burmistrz.

We wspominanym okresie utrzymana zostanie również praktyczna nauka zawodu – mowa tutaj o uczniach szkół średnich. Będzie też możliwość konsultacji indywidualnych i grupowych dla uczniów zdających w tym roku egzaminy ósmoklasisty oraz maturę.

REKLAMA

3 thoughts on “Nauczanie zdalne 2022 w gminie Końskie. Jak będzie przebiegać? [wideo, zdjęcia]

  1. mirek pisze:

    nauczanie zdalne powinno odbywać się ze szkoły czyli tyle godzin ile w planie lekcyjnym a nie na szybko 1-3 godz bo nauczyciel się spieszy na zakupy .ile godzin pracy taka powinna być wypłata . ale co tam niech matka lub ojciec uczy swoje dziecko .

  2. M72 pisze:

    Społeczeństwo jest coraz głupsze, przykład dają obecni rządzących.

  3. Rodzic pisze:

    Szanowny Panie Burmistrzu!Bardzo proszę doinwestować Przedszkola Publiczne! Ewentualnie dorzucić po kilka godzin żeby dzieci z kilku grup nie były łączone, zwłaszcza teraz w czasie pandemii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *