REKLAMA

Czy OSP Czermno otrzyma nowy ciężki wóz? Jest pewien problem [wideo]

Gmina Fałków starała się o zakup nowego wozu strażackiego na rzecz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czermnie. W kwietniu rozpisano przetarg i cisza. Okazuje się, że nie złożono żadnej oferty. Co dalej? Obecnie trwa już drugi przetarg. 

REKLAMA

– „Z wielkim zdumieniem przyjęliśmy wiadomość, że w terminie, kiedy powinny być składane oferty, niestety nie została złożona żadna oferta na zakup tego samochodu bojowego. Chcę powiedzieć, że w budżecie gminy Fałków jest zabezpieczona kwota 1 mln 600 tys. złotych na ten zakup” – mówi wójt gminy Fałków Henryk Konieczny.

REKLAMA

Samorząd na ten zakup otrzymał dofinansowanie w wysokości 950 tysięcy złotych. W związku z brakiem ofert, gmina postanowiła ponownie ogłosić przetarg, ponieważ uzyskane środki muszą zostać rozliczone do końca roku 2024. Ponadto sprawa jest ważna, gdyż wóz ma zwiększyć bezpieczeństwo na terenie gminy.

– „Oczywiście będziemy teraz z niecierpliwością czekali na złożenie ofert, ponieważ byłoby to wielką stratą dla naszej gminy, gdyby te środki, które są zabezpieczone w rezerwie Ministra Finansów, przepadły” – dodaje wójt.

Samorząd oczekuje więc, że po ogłoszeniu kolejnego przetargu jednak uda się zakupić wóz dla OSP Czermno. Do 2 sierpnia gmina czeka na oferty od ewentualnych dostawców. Do tematu jeszcze wrócimy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *