REKLAMA

Debatowali o bezpieczeństwie [zdjęcia]

Policjanci z koneckiej komendy zorganizowali debatę społeczną, która stanowiła ewaluację debaty zorganizowanej w październiku ubiegłego roku. Przedmiotem spotkania był temat bezpieczeństwa w domu, w miejscach publicznych czy ruchu drogowym.  

REKLAMA

W poniedziałek w Sali Narad Komendy Powiatowej Policji w Końskich odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu. Uczestników debaty w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Końskich insp. Rafała Zielińskiego przywitał naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Mariusz Świeca, który poprowadził spotkanie.

REKLAMA

Podczas ostatniej październikowej debaty policjanci uzyskali od uczestników szereg rekomendacji i zgłaszanych problemów, dlatego teraz skupili się na omówieniu i podsumowaniu tych kwestii. Przedstawiono zagadnienia związane z funkcjonowaniem „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, aplikacji „Moja Komenda”. Przekazano także broszury dotyczące kampanii informacyjnej pn. „Stop włamaniom do domów”.

Główna częścią spotkania była dyskusja; podczas której policjanci odpowiadali na pytania zadawane przez słuchaczy oraz wyjaśniali niezrozumiałe dla nich zagadnienia. Funkcjonariusze wysłuchali także wielu propozycji, uwag oraz kolejnych postulatów zgłoszonych przez mieszkańców.

Na zakończenie debaty członkowie Uniwersytetu III Wieku przygotowali skecz, który poświęcony był oszustwom popełnianym na szkodę osób starszych.

Zdjęcia (KPP w Końskich):

REKLAMA

2 thoughts on “Debatowali o bezpieczeństwie [zdjęcia]

  1. Obywatel pisze:

    Niech Panowie Policjanci nie organizują debat społecznych a wezmą się do roboty albo pogonią do roboty straż miejską. Źle zaparkowane samochody to nagminna rzecz patrz ulica Dolna i znak D-40M strefa zamieszkania jeszcze nie zdarzyło mi się abym nie zastał tam zaparkowanych samochodów które widać z okien komendy policji. Nie tylko nie można tamtędy przejechać ale i przejść szczególnie w dni targowe ale kogo to obchodzi do puki nie ma wypadku. Niech policja dalej organizuje debaty i nie rusza się z komendy. Czy ktoś ostatnio w Końskich widział patrol pieszy policji albo straży miejskiej? Najlepiej stanąć z radarem na Kieleckiej albo Południowej i wyrobić limit mandatów to Komendanta zadowolony i przełożeni też. Ostatnio w TVN pokazano jaką mamy skuteczną policję którzy nie potrafią wylegitymować kobiety kierowcy bo nie otwiera drzwi od samochodu. Żenada.

  2. zzz pisze:

    całkowita racja, ,policja umie tylko legitymować tzw miejscowych pijaczków pod sklepem np w modliszewicach .a co ul dolnej powinien być tam zakaz ruchu np w godzinach funkcjonowania bazaru oczywiście nie dotyczy handlujących .no ale kogo to obchodzi na zdjęciach wszystko ładnie wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *