REKLAMA

Dobre tempo prac przy halach sportowych w Górnikach i Wilczkowicach [wideo, zdjęcia]

Według umowy do połowy października bieżącego roku oddane do użytku mają być hale sportowe w Górnikach oraz Wilczkowicach w gminie Radoszyce. Tempo robót jednak jest na tyle dobre, że być może obiekty będą wykonane nieco wcześniej.

REKLAMA

„Trwają prace nad pokryciem dachowym. Rozpoczęły się one i lada chwila na początku w Górnikach, a później w Wilczkowicach będzie. W ciągu dwóch tygodni oprócz pokrycia dachowego będzie zastosowana płyta warstwowa, czyli w całości będziemy mieli prace kubaturowe zakończone”  – mówi nam Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

Na budowę tych dwóch obiektów oraz termomodernizację szkoły w Kłucku samorząd pozyskał dofinansowanie w wysokości 4,5 mln złotych z Polskiego Ładu. Od siebie gmina dorzucić musiała kolejne 1,5 miliona złotych. Za realizację zadań odpowiada firma „Dom z Klasą” i wiele wskazuje na to, że budowy zakończy przed terminem umownym. Za chwilę w halach sportowych rozpoczną się bowiem prace wykończeniowe  – „Przed nami będzie wykończenie, czyli stolarka okienna i drzwiowa i oczywiście wykończenie sal” – dodaje burmistrz Pękala.

REKLAMA

Sportowe obiekty w Górnikach i Wilczkowicach mają służyć nie tylko uczniom tamtejszych szkół podstawowych, ale i wszystkim zainteresowanym mieszkańcom okolicznych sołectw.

Zdjęcia Hala w Górnikach:

Hala w Wilczkowicach:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *