REKLAMA

Dobre wiadomości z Końskich na tydzień bibliotek [wideo, zdjęcia]

Kompletne odnowienie filii bibliotecznej w Kazanowie i medal dla dyrektora Biblioteki Publicznej w Końskich to dobre wiadomości, które możemy Państwu przekazać w związku z Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek.

REKLAMA

Przy okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przyznaje medale i wyróżnienia. Medal „W dowód uznania” trafił do od lat zarządzającego Biblioteką Publiczną w Końskich Dariusza Kowalczyka. Jak przyznaje dyrektor to jednak zasługa nie tylko jego, ale całego zespołu.

W ramach tygodniowego święta w naszym mieście otworzono także nową wystawę fotografii. Od czwartku w Bibliotece, która mieści się w Zespole Parkowo-Pałacowym możemy oglądać wystawę pt. „Szlakiem Staropolskiego Okręgu Przemysłowego”. Zdjęcia, które się na niej pojawiły powstały podczas w IX Międzynarodowego Plenerowego Spotkania Fotograficznego „Wschód – Zachód” – miało ono miejsce w Sielpi w czerwcu 2016 roku. Na wystawie możemy obejrzeć fotografie polskich, ale i zagranicznych artystów.

REKLAMA

Kolejną biblioteczną nowością w gminie Końskie jest kompletny remont filii bibliotecznej w Kazanowie. To już druga odnowiona placówka, bo przypomnijmy, że rok temu takie działania zostały przeprowadzone w Dziebałtowie. –„Skorzystaliśmy z okazji, że wymieniliśmy wszystkie sprzęty w bibliotece centralnej w Parku i dużą ilość sprzętów, które jeszcze nadają się do użytku przekazaliśmy na nasze filie – w tym komputery, regały. Dogadaliśmy się z właścicielem obiektu w Kazanowie, który wynajmuje nam powierzchnię do filii kazanowskie, że wyremontuje okna, pomieszczenia, zburzy ścianki i pomieszczenie po byłym sklepie służy teraz dla filii bibliotecznej.  Ile to kosztowało? No właściwie to naszą pracę i pomysłowość. Nie jest to nasz budynek, więc właściciel go wyremontował, a my pomagamy mu w tej chwili, pomagamy bibliotekarce zaadoptować to. Właściwie prace wykończeniowe jeszcze trwają, ale już zapraszamy czytelników do nowego, ładnego wnętrza.”  – opowiada dyrektor Dariusz Kowalczyk.

Mała biblioteka dotychczas korzystała z zaledwie 20 metrów kwadratowych powierzchni, teraz  do dyspozycji czytelników jest już ponad dwukrotnie większa powierzchnia. Nowe są okna, podłogi i regały. Standard zdecydowanie urósł. – „Pod koniec kwietnia przenieśliśmy cały asortyment z tamtego pomieszczenia w to miejsce i od maja można już korzystać tutaj z biblioteki. Regały, stoliczki, krzesełka, biurko do komputera zostały nam przekazane z biblioteki w Końskich. Pojawiła się też taka wykładzinka, która będzie mi bardzo przydatna ze względu na lekcje biblioteczne, które zawsze przeprowadzam. Teraz najmłodsze dzieci będą mogły na niej usiąść, biegać, bawić się, a więc to też fajna sprawa.” – raduje się nowymi wnętrzami Anna Dąbrowy, bibliotekarka z Kazanowa.

Filia biblioteczna w Kazanowie rocznie notuje ponad 200 czytelników, około 3 500 wypożyczeń oraz 2 300 odwiedzin. Znajduje się w niej 8 000 książek.

Zdjęcia:

Wystawa „Szlakiem-Staropolskiego-Okręgu-Przemysłowego”

Wyremontowana filia biblioteki w Kazanowie

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *