REKLAMA

Dobre wieści dla Koneckiego Centrum Kultury! Sala widowiskowa też będzie kinem [wideo]

Hala widowiskowa przy Koneckim Centrum Kultury działa już od kilku miesięcy i już kilkukrotnie zapełniała ją publiczność. Nie ma ona jednak jeszcze profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego i całej inżynierii sceny, w tym projektora kinowego. To jednak zmieni się w najbliższych miesiącach. Gmina otrzymała właśnie środki na ten cel. 

REKLAMA

„W piątek dostaliśmy decyzję o uwolnieniu do naszej dyspozycji 2 mln złotych przyznanych nam w ramach naboru w Polskim Ładzie na inżynierię sceniczną w sali widowiskowej. To bardzo dobra wiadomość, bo prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu ogłosimy przetarg. Te 2 mln złotych pozwoli nam na to by salę wyposażyć w kompletną inżynierię. Tam jest przewidzianych kilka ramp do podwieszania dekoracji, oświetlenia, nagłośnienia, ale i dla zainstalowania aparatury kinowej. W ten sposób będziemy mieć w zasadzie skomponowane wszystkie urządzenia, elementy wyposażenia całego Koneckiego Centrum Kultury. Zarówno imprezy sceniczne, widowiskowe, koncerty, jak i projekcje filmowe największych hitów będą mogły się odbywać również na tej dużej sali” – opowiada Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Samorząd gminy Końskie chce rozstrzygnąć przetarg na zakup urządzeń, w tym także aparatury kinowej do końca czerwca. Montaż sprzętów oraz ich testowanie miałyby mieć miejsce w trakcie wakacji.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *