REKLAMA

Dofinansowanie na otwarcie firmy z PUP w Końskich. Nabór rusza 15 lutego

Powiatowy Urząd Pracy w Końskich ogłosił nabór wniosków na jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej oraz refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

REKLAMA

Nabór będzie prowadzony od 15 lutego do momentu wyczerpania środków finansowych. Pieniądze zostaną przyznane z dwóch projektów: RPO VII oraz POWER VII. Obowiązująca kwota dotacji oraz refundacji w obu projektach wynosi 25 tysięcy złotych.

REKLAMA

Projekt POWER VII skierowany jest do osób w wieku 18-29 lat bez pracy, w tym osoby z niepełnosprawnościami, zarejestrowane w PUP Końskie jako bezrobotne, spośród których co najmniej 60% stanowić będą osoby, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu, zgodnie z definicją osoby z kategorii NEET przyjętą w PO WER 2014-2020 – szczegóły TUTAJ.

Z projektu RPO VII mogą skorzystać osoby w wieku 30 lat i więcej, pozostające bez pracy i zarejestrowane w PUP w Końskich. Osoby znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, należące do jednej z tych grup: osób po 50 roku życia, kobiet, osób z niepełnosprawnościami, osób z długotrwale bezrobotnych (nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy), osób z niskimi kwalifikacjami – szczegóły TUTAJ.

Wnioski można składać osobiście w urzędzie, pocztą na adres: ul. Stanisława Staszica 2, 26-200 Końskie, poprzez system ePUAP lub na skrzynkę mailową [email protected].

REKLAMA

Comments are closed.