REKLAMA

Dominika Ostałowska w Końskich. Z baśnioterapią i wsparciem dla Bruna [wideo, zdjęcia]

Lubiana aktorka, znana choćby z „M jak Miłość”, Dominika Ostałowska we wtorek gościła w Prywatnej Szkole Podstawowej w Końskich, gdzie przeprowadziła zajęcia pn. „Baśnioterapia”. Aktorka wsparła też w walce o zdrowie Bruna Słowińskiego przekazując na licytację ciekawe gadżety, w tym voucher umożliwiający wejście na plan serialu „M jak Miłość”. Licytacje znajdziecie TUTAJ.  Posłuchajcie fragmentów znanych bajek w jej wykonaniu.

REKLAMA

Aktorka najbardziej znane kreacje filmowe stworzyła w Łagodnej Mariusza Trelińskiego na podstawie dzieła Fiodora Dostojewskiego, Historiach miłosnych Jerzego Stuhra, Wojaczku Lecha Majewskiego oraz Daleko od okna Jana Jakuba Kolskiego na podstawie opowiadania Hanny Krall. Ogólnopolską rozpoznawalność zdobyła dzięki roli Marty Mostowiak w serialu TVP2 M jak miłość, w którym gra od 2000 roku. Ostałowska znana jest także z ról dubbingowych.

„Gościmy aktorkę teatralną i filmową p. Dominikę Ostałowską. Poprowadzi ona dla grupy dzieci z naszej szkoły oraz przedszkola Bajkowa Kraina 'Baśnioterapię’. Pomysł tego wydarzenia zrodził się po kontakcie z panem Mariuszem Słowińskim, który dał mi numer telefonu do pani Dominiki. Po rozmowie z panią Dominiką i sprawdzeniu na czym polega ta Baśnioterapia zdecydowała się zaprosić aktorkę do naszych dzieci. Udało mi się to zrobić dzięki pomocy darczyńców i sponsorów, którzy pomogli mi w organizacji tego wydarzenia i tutaj muszę wspomnieć o przyjaciołach naszej szkoły, którzy sfinansowali nam to wydarzenie. Pani Dominika zgodziła się byśmy podczas tego wydarzenia zbierali pieniądze dla naszego Bruna. Przygotowałyśmy zdjęcia, one są podpisane przez p. Dominikę i za symboliczną cegiełkę do puszki osoby uczestniczące w wydarzeniu mogą nabyć to zdjęcie”  – tłumaczy Dorota Sykuła, dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej w Końskich.

REKLAMA

Dominika Ostałowska również włączyła się do akcji, przekazując gadżety z serialu „M jak miłość”, zaproszenie na plan filmowy oraz oryginalny scenariusz odcinka serialu podpisany przez artystkę do licytacji. Odbywają się ona na facebookowej grupie TUTAJ.

„Bajki jakie chciałam zaprezentować są Andersena, braci Grimm oraz Charlesa Perrault’a. Są one oryginalne, niezmienione i nie skrócone. Wydaje mi się, że coraz mniej te baśnie istnieją w świadomości dzieci, a są i przepiękne i pouczające. One mają moc terapeutyczną, o której czasem zapominamy. Bywają nawet trochę okrutne, ale dzieci wiedzą, że to nie jest prawda. Jednak pozbawione tej mocy i siły już nie znaczą tyle ile w tej wersji oryginalnej liczyły. Uważam, że dla każdego rodzica to fantastyczne źródło i początek rozmów z dziećmi na tematy najróżniejsze, często trudne […] W akcję pomocy dla Bruna włączyłam się już przy pierwszym etapie, teraz jest drugi i mam nadzieję, że będzie on udany. Są drobne rzeczy związane z serialem 'M jak Miłość’ – w tym także możliwość odwiedzenia planu zdjęciowego z osobą towarzyszącą” – mówiła nam Ostałowska.

W baśnioterapii zaproponowanej przez aktorkę udział wzięli uczniowie klas I-V Prywatnej Szkoły Podstawowej, a także dzieci z Przedszkola Bajkowa Kraina. Zobaczcie w naszym wideo obszerne fragmenty tych zajęć.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *