REKLAMA

Droga Końskie – Wąsosz – Czarna będzie wyremontowana

W środę poznaliśmy wyniki naboru do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wiemy, że remontowany będzie ważny odcinek powiatowy Końskie – Wąsosz – Czarna. Oprócz tego na naszym terenie prawdopodobnie przebudowany zostanie jeszcze jeden odcinek drogi powiatowej przy współfinansowaniu z tego funduszu: Odrowąż – Wólka Plebańska. 

REKLAMA

Powiat konecki otrzymał 60% wsparcie na remont drogi Końskie – Wąsosz – Czarna (z dotychczas przekazywanych informacji wynika, że będzie to fragment drogi między miejscowościami Końskie i Wąsosz). Całość projektu ma kosztować 2 870 000 złotych, a do remontu pójdzie prawie czterokilometrowy odcinek jezdni. Pozostałe 40% kosztów zgodnie z lokalnie przyjętą zasadą podzielone zostanie pomiędzy gminę Końskie i powiat konecki.

REKLAMA

W wykazie opublikowanym na rządowych stronach znajduje się jeszcze jeden fragment drogi powiatowej zahaczającej o powiat konecki. Nie wiadomo jednak dokładnie na jakim odcinku droga ta będzie remontowana i czy będzie to właśnie w naszym powiecie. Mowa o drodze Samsonów (powiat kielecki) – Odrowążek (powiat skarżyski) – Odrowąż (powiat konecki) – Wólka Plebańska (powiat konecki). Wiadomo jednak, że ta droga będzie przebudowywana aż w czterech fragmentach, więc niemal na pewno któreś z nich są zaplanowane na terenie powiatu koneckiego. Tutaj koszt całkowity to 2 260 000 złotych, a dofinansowanie wynosi 60%.

Drogę powiatową z naszego regionu znajdujemy także na liście rezerwowej. To odcinek od granic województwa świętokrzyskiego w Petrykozach przez Gowarczów po Paruchy w gminie Końskie. Jego zakładany koszt to 906 tysięcy złotych, a wskazane dofinansowanie wynosi 60%. Do realizacji inwestycji dojdzie jednak tylko wtedy, gdy po przetargach dróg z listy głównej znajdą się oszczędności lub gdy rząd dorzuci więcej środków do puli.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *