REKLAMA

Droga łącząca gminy Radoszyce i Łopuszno zostanie utwardzona [wideo, zdjęcia]

Gmina Radoszyce przy współpracy z gminą Łopuszno oraz Nadleśnictwem Ruda Maleniecka realizuje przebudowę drogi łączącej Przegrody, Sarbice i gminę Radoszyce. Dotychczasowa, żwirowa jezdnia jest pełna dziur oraz daleko jej do komfortu. W ciągu miesiąca zostanie ona utwardzona.

REKLAMA

„Jedna z ostatnich dróg gminnych w gminie Radoszyce zostanie wykonana technologią bitumiczną. Wspólnie z Nadleśnictwem, gminą Łopuszno i gminą Radoszyce podjęliśmy porozumienie o wspólnej inwestycji i współfinansowaniu tego odcinka. Ten odcinek łączący Przegrody, Sarbice i gminę Radoszyce składa się z trzech odcinków, w sumie jest to ponad 1400 metrów i w tym roku chcemy to zrealizować” – opowiada nam burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

REKLAMA

Przetarg został już rozstrzygnięty i niebawem wykonawca – firma Dukt – rozpocznie prace nad przebudową odcinka. Łączny koszt inwestycji to około 360 tysięcy złotych, z czego z gminy Łopuszno pochodzi około 90 tysięcy, a z Nadleśnictwa Ruda Maleniecka i gminy Radoszyce po ponad 100 tysięcy złotych.

Gmina przewiduje, że już za miesiąc inwestycja zostanie zakończona, a mieszkańcy będą mogli poruszać się po utwardzonej drodze.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Droga łącząca gminy Radoszyce i Łopuszno zostanie utwardzona [wideo, zdjęcia]

  1. Anonim pisze:

    Informacja super, ale niech wojt sobie nie dodaje kilometrow. Ten odcinek ma mniej niz pol kilometra, a nie 1400 m. Tym bardziej wstyd dla gminy Radoszyce ze dawno tego nie zrobila.

Dodaj komentarz