REKLAMA

Dwa potrącenia w poniedziałkowe przedpołudnie w koneckim

Przed południem w poniedziałek na ulicach powiatu koneckiego doszło do dwóch potrąceń pieszych na pasach. Pierwsze miało miejsce w Końskich, drugie w Stąporkowie. 

REKLAMA

Foto: Koneckie Patrole

Pierwsze potrącenie miało miejsce na ulicy Wojska Polskiego w Końskich po godzinie 9:00 rano –„Trzeźwy 40-letni kierujący pojazdem marki Ford Transit podczas wykonywania manewru cofania nie zachował należytej ostrożności potrącając prawidłowo poruszającego się po chodniku pieszego. 70-letni pieszy w wyniku zdarzenia został zabrany do szpitala na konsultację medyczną” – relacjonuje starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Drugie zdarzenie miało miejsce w Stąporkowie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Żeromskiego chwilę później –„W rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Żeromskiego w Stąporkowie doszło do potrącenia pieszego. Trzeźwy 62-latek kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF jadąc od Końskich w kierunku Skarżyska zatrzymał się przed przejściem dla pieszych aby przepuścić przechodzącą z lewej strony drogi pieszą. Niestety kierowca nie zauważył przechodzącego po przejściu dla pieszych z prawej strony 74-letniego mężczyznę i ruszył z miejsca.  W wyniku tego doszło do potrącenia 74-latka” – informuje Przygodzka.

REKLAMA

Mężczyzna po badaniach medycznych w karetce nie wymagał dalszej hospitalizacji. Kierujący został ukarany mandatem karnym oraz dziesięcioma punktami karnymi.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *