REKLAMA

Dziebałtów najlepszy w siatkówkę [wideo, zdjęcia]

Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich w sobotę zorganizował Turniej Siatkówki Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego. Zawody zostały rozegrane w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Dziebałtowa. 

REKLAMA

W zawodach uczestniczyły drużyny szkolne dziewcząt i chłopców z Dziebałtowa, Kazanowa, Rogowa i Pomykowa. O godzinie 9.00 miało miejsce oficjalne rozpoczęcie imprezy oraz prezentacja drużyn uczestniczących w turnieju, po czym rozpoczęły się rozgrywki w systemie “każdy z każdym” . Mecze były bardzo emocjonujące i stały na dobrym poziomie sportowym. Zakończyły się następującymi wynikami:

SP Rogów – SP Dziebałtów 0:2

REKLAMA

SP Kazanów – SP Pomyków 2:1

SP Pomyków – SP Dziebałtów 0:2

SP Kazanów – SP Rogów 2:0

SP Dziebałtów – SP Kazanów 2:1

SP Pomyków – SP Rogów 2:0

Komisja sędziowska składająca się z nauczycieli wychowania fizycznego szkół uczestniczących w zawodach po podliczeniu wszystkich punktów ustaliła, że pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich zdobyła Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie.

Następne miejsca zajęły :

2. SP Kazanów

3. SP Pomyków

4. SP Rogów

Najlepszą zawodniczką Turnieju uznana została Katarzyna Smołuch ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie, która oprócz dyplomu otrzymała plecak turystyczny. Natomiast najlepszym zawodnikiem wybrany został Maciej Długosz z SP Kazanów – uhonorowany dyplomem i karnetem na Pływalnię Miejską w Końskich. Wyróżnieni zostali także siatkarze z poszczególnych zespołów, każdemu z nich wręczono pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Wszystkie pozostałe drużyny za udział w zawodach nagrodzono pamiątkowymi dyplomami i pucharami.

Na ręce  Dariusza Sokołowskiego nauczyciela z Zespołu Placówek Oswiatowych w Pomykowie został przekazany komplet piłek do siatkówki ufundowanych przez ZOSiR w Końskich. W przerwie rozgrywek wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez organizatorów imprezy.

Po zakończeniu Turnieju zawodnikom oraz zaproszonym gościom podziękował Burmistrz Miasta i Gminy w Końskich Krzysztof Obratański.

Zdjęcia (własne, ZOSiR):

REKLAMA

One thought on “Dziebałtów najlepszy w siatkówkę [wideo, zdjęcia]

  1. […] Dziebałtów najlepszy w siatkówkę [wideo, zdjęcia] […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *