REKLAMA

Dzieci posadziły na Browarach miododajne drzewa [wideo, zdjęcia]

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich oraz podopieczni Przedszkoli nr 2 i nr 3 w środę na terenach zielonych przy zbiornikach Browary w Końskich wzięli udział w akcji sadzenia miododajnych drzew. Gmina Końskie pozyskała rośliny w ramach programu realizowanego przez Urząd Marszałkowski. 

REKLAMA

Podczas samej akcji wsadzono dokładnie 40 miododajnych drzew, a dokładnie były to lipy oraz klony –„Dzisiaj sadzimy wspólnie z dziećmi z Przedszkoli nr 2 i 3 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 te drzewka miododajne w ramach projektu marszałka i przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska otrzymaliśmy te drzewa, które w dniu dzisiejszym sadzimy” – mówi Krzysztof Jasiński, zastępca burmistrza miasta i gminy Końskie.

Projekt realizowany jest przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i dedykowany jest dla wszystkich miejscowości pod warunkiem, że tak jak w tym przypadku zrobił to Urząd Miasta i Gminy, przystąpią one do niego. Gmina Końskie przez czas jego realizacji otrzyma rośliny o równowartości 39 tysięcy złotych. Pierwsze z nich trafiły na tereny zielone przy koneckich Browarach –„Jak Państwo widzicie coraz bardziej poszerza się ten teren nie tylko o tę część zieloną. Chcemy uwolnić część przynajmniej z tych terenów zielonych poprzez zadedykowanie mieszkańcom kolejnych dodatkowych alejek i terenów, na których będą mogli ćwiczyć, spacerować, czy przemieszczać się pomiędzy zbiornikami” – zaznacza Jasiński.

REKLAMA

To, że gmina Końskie angażuje w proekologiczne akcje najmłodszych cieszy ich nauczycieli –„Takie działania i takie akcje są bardzo potrzebne i bardzo wartościowe. Mają na celu przede wszystkim kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych wśród dzieciaków i uwrażliwiają dzieci na przyrodę, jej piękno i na szacunek do niej” – mówi nam Karolina Michalska, dyrektor Przedszkola nr 2 w Końskich.

Kolejne drzewka w ramach zasadzenia miododajnych roślin w Końskich mają pojawić się między innymi na: przedłużeniu ulicy Hubala w kierunku ogródków działkowych, dużych osiedlach bloków – Warszawska, czy 3 Maja, a po przebudowie ulic PCK, Żeromskiego, Adama Mickiewicza również tam.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

One thought on “Dzieci posadziły na Browarach miododajne drzewa [wideo, zdjęcia]

 1. Kamil pisze:

  No pięknie….
  Niech „włodarze” zrobią sobie zdjęcia przy stercie wyciętych drzew w parku obok altany.
  Byłem tam w niedzielę – jeśli już usunęli to dysponuję zdjęciami.

  Tuż obok potężna hałda zerwanego z alejek asfaltu.
  Dobra lekcja z ekologii dla dzieciaków.
  Wykonawca powinien takie odpady na bieżąco wywozić do utylizacji.

  W niedużej odległości wytyczona alejka a na jej drodze kilkusetletni dąb…

  Niekontrolowana inwestycja a raczej dewastacja parku postępuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *