REKLAMA

Dzień Nauczyciela 2022 w gminie Radoszyce. Ruszają budowy hal sportowych w Wilczkowicach i Górnikach [wideo, zdjęcia]

Społeczności Szkół Podstawowych w Wilczkowicach oraz Górnikach na Święto Edukacji Narodowej 2022 otrzymały wyjątkowy prezent – rozpoczęły się u nich budowy długo wyczekiwanych hal sportowych. Wbito pierwsze łopaty, ale nie zabrakło też tradycyjnych elementów Dnia Nauczyciela – kwiatów, życzeń i uroczystych akademii. 

REKLAMA

„Dzisiejsza uroczystość ma charakter wyjątkowy. Wreszcie spełni się marzenie całej społeczności szkolnej i lokalnej. Przy naszej szkole zostanie wybudowana sala sportowa” – mówił podczas uroczystości dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach Zbigniew Kowalczyk.

W Wilczkowicach przy okazji Święta Edukacji odbyła się akademia nasycona elementami olimpizmu nawiązującymi do nowej, sportowej  inwestycji, ale przede wszystkim jednak poświęcona pedagogom. Dzieci przypominały szkolne scenki i dziękowały za trud, który w ich przygotowania i wychowanie wkładają nauczyciele.

REKLAMA

Po akademii miało miejsce oficjalne wbicie łopaty pod budowę hali, a wkopywali ją między innymi burmistrz gminy Radoszyce Michał Pękala, poseł na Sejm RP Mariusz Gosek i Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Nowak.

„Radosna informacja dla Szkoły w Wilczkowicach, jak również dla Szkoły w Górnikach. Szanowni Państwo dostaliśmy fundusze z rządu, z Polskiego Ładu w wysokości 4,5 mln złotych. Dołożyliśmy 1,5 mln złotych z własnego budżetu za co bardzo mocno dziękuje radnym, którzy o tym zdecydowali. Dziś rozpoczynamy budowę tych długo oczekiwanych obiektów […] Wierzę głęboko, że również po godzinach szkolnych ta sala będzie otwarta i będzie służyć wszystkim mieszkańcom” – mówił nam Michał Pękala, burmistrz Radoszyc.

Analogicznie wydarzenia wyglądały w Górnikach. Tam również najpierw odbyła się piękna akademia, nauczyciele otrzymali kwiaty i życzenia, a potem wkopano pierwszą łopatę pod budowę sportowego obiektu.

Czas realizacji hal wyznaczono do końca 2023 roku. Wykonawcą jest kielecka firma „Dom z Klasą” -„Startujemy od dzisiaj i mam nadzieję, że na 14 października przyszłego roku impreza z okazji Dnia Nauczyciela będzie już w środku tej sali” – mówi Mahmoud Othman, wykonawca.

Wcześniej przedsiębiorstwo to w ramach tego samego zadania wykonało termomodernizację obiektów szkolnych w Kapałowie oraz w Kłucku.

Zdjęcia:

Zdjęcia z SP w Górnikach:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *