REKLAMA

Dzień otwarty w 'Górce’ z mnóstwem atrakcji [wideo, zdjęcia]

Koneckie szkoły ponadgimnazjalne zapraszały uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum na swoje dni otwarte w piątek 24 maja. Z kolei dzisiaj (wtorek 4 czerwca) w swoje progi zaprosiła popularna stąporkowska 'Górka’. 

REKLAMA

Frekwencja pozytywnie zaskoczyła dyrekcję szkoły – „Cieszę się, że jest bardzo dużo młodzieży z gimnazjum ze Stąporkowa, Bliżyna, Niekłania, ze szkół podstawowych tutaj z terenu gminy oraz ze Szkoły Podstawowej z Bliżyna. Myślę, że tych potencjalnych kandydatów do szkoły jest dużo. Jeśli chodzi o kierunki to zapraszamy do technikum i liceum. Jesteśmy jedyną szkołą, która łączy te dwa typy w jednym budynku. Technikum mamy w zawodach: technik handlowiec, logistyk i informatyk, czyli to co jest tradycją naszej szkoły. W liceum są różne rozszerzenia w zależności od zainteresowań naszych uczniów w mniejszych kilku czy kilkunastoosobowych grupach” – tłumaczy Hanna Rzepka, dyrektor ZSP w Stąporkowie.

Dni otwarte w 'Górce’ podzielono na trzy części. Najpierw odbyły się zajęcia warsztatowe z ośmiu przedmiotów.  Następnie starsi koledzy przygotowali dla przyszłych uczniów tej placówki grę terenową. Przybyli na dni otwarte musieli między innymi znaleźć klucz do wyjścia z escape roomu, odpowiadać na pytania w quizie, a do wygrania były atrakcyjne nagrody – między innymi bony na pizzę.

REKLAMA

Przybyli na miejsce gimnazjaliści oraz ósmoklasiści w zdecydowanej większości byli zadowoleni z uczestnictwa w wydarzeniu –„Rozważam tę szkołę, ponieważ są tutaj nauczyciele, którzy uczyli mnie w gimnazjum. Bardzo sobie zachwalam ich naukę. To mnie bardzo przyciąga do tej szkoły. Jeśli chodzi o kierunki to jestem zdecydowana, że chcę na mat-fiz” – mówi nam Małgorzata z Publicznego Gimnazjum w Stąporkowie

Młodzież chętnie rozmawiała ze starszymi kolegami o ich doświadczeniach związanych z ZSP w Stąporkowie. Natomiast na zakończenie dnia otwartego przewidziano zawody sportowe w piłkę nożną chłopców oraz siatkówkę dziewcząt. Był też czas na wspólne grillowanie.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *