REKLAMA

Dzień Uśmiechu w klimacie 'Piratów z Karaibów’ [zdjęcia]

Publiczne Przedszkole w Stąporkowie celebrowało Dzień Uśmiechu pod hasłem „Z uśmiechem Ci do twarzy”.  Tego dnia w placówce liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

REKLAMA

„Od 23 lat na całym świecie obchodzony jest „Dzień Uśmiechu”, który przypada w październiku. W kalendarz świąt nietypowych, celebrowanych przez nasze przedszkole także wpisany jest ten dzień, pod hasłem „Z uśmiechem Ci do twarzy”.  Placówka po raz trzeci zamieniła się w magiczną krainę. Każdy pędził tego dnia do przedszkola z przebraniem i rekwizytami. W sali Biedroneczek czekała niespodzianka – ogromny statek piracki. Przy muzyce ze ścieżki dźwiękowej filmu „Piraci z Karaibów”, niczym tytułowi bohaterowie przedszkolaki wyruszyły w niezwykły rejs, który został uwieczniony na zdjęciach wykonanych przez wychowawczynię Dorotę Szreder oraz panią Iwonę Łukiańską – mamę jednego z przedszkolaków” – opowiada koordynatorka akcji Dorota Szreder.

REKLAMA

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma bezinteresowny uśmiech i radość życia.

Zdjęcia (archiwum przedszkola):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *