REKLAMA

Eksperymenty chemiczne dla przedszkolaków i licealistów [wideo, zdjęcia]

W czwartek w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Końskich miało miejsce spotkanie z naukowcami. Przedstawiciele Centrum Naukowego Leonarda da Vinci przeprowadzali eksperymenty chemiczne z użyciem między innymi ciekłego azotu.

REKLAMA

Wydarzenie było skierowane do młodzieży licealnej oraz dzieci z Przedszkola nr 1 w Końskich. Koordynatorem z ramienia II LO była nauczycielka Ewa Król-Zmieniecka. Projekt powstał w ramach współpracy koneckiej placówki z Centrum.

– „Dzisiaj tutaj zaprezentujemy uczniom pokazy chemiczne, pokazy naukowe w ramach podjętego patronatu nad II Liceum Ogólnokształcącym w Końskich” – powiedział nam Marcin Gołuch, kierownik Centrum Nauki Leonarda da Vinci.

REKLAMA

Organizatorzy wydarzenia zachęcali zebranych do udziału w eksperymentach. Najaktywniejsze okazały się przedszkolaki, które z zapałem udzielały się podczas spotkania. W trakcie pokazu uczestnicy mogli obserwować rozmaite reakcje chemiczne powstające w wyniku połączenia różnych cieczy, w tym przy wykorzystaniu ciekłego azotu.

Spotkanie naukowe w II LO w Końskich

– „Dzisiaj mamy pokazy Centrum Naukowego Leonarda da Vinci. Mają one na celu przedstawienie działalności samej placówki, a także zachęcenie uczniów naszej szkoły do współpracy. Mamy podpisaną umowę patronacką z Centrum Naukowym. Chcemy zachęcić uczniów do współpracy z Centrum” – mówiła Król-Zmieniecka.

Już w kwietniu licealiści mają wybrać się do Centrum Naukowego da Vinci, gdzie wraz z uczniami kilku innych szkół z terenu województwa świętokrzyskiego będą działać w różnych projektach naukowych. Uczestnicy mają między innymi prowadzić eksperymenty naukowe oraz brać udział w debacie na temat zdrowia.

Zdjęcia (P. Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *