REKLAMA

Ferie w Końskich: Zima, Biblioteka i My [wideo, zdjęcia]

Nie tylko w koneckim Domu Kultury dzieciaki i młodzież mogły miło spędzić czas podczas zimowych ferii, które już niestety dobiegają końca. Wiele działo się także w koneckiej Bibliotece Publicznej. 

REKLAMA

„Dzisiaj oglądamy bajkę, ale w innych dniach braliśmy udział w zajęciach edukacyjnych, między innymi o różnych krajach. Poza tym bawimy się, malujemy.” – opowiedzieli nam Mikołaj i Asia, którzy w tym roku regularnie przychodzą do Biblioteki Publicznej w Końskich w ferie.

Ferie w bibliotece odbywają się pod hasłem „Posłuchajmy, poczytajmy, pograjmy” i nawiązują one klimatem do tego jak dzieci spędzały ten czas jeszcze przed paroma laty. Najmłodsi wzięli udział między innymi w turnieju gier planszowych „Bez prądu”, uczniowie ręcznie wykonywali różne prace plastyczne, między innymi witraże. Za każdym razem wszyscy przybyli biorą udział w różnych grach i zabawach quizowych, a na zakończenie przewidziana jest gra terenowa – za organizacje odpowiadają panie na co dzień pracujące w naszej bibliotece. To wszystko by najmłodszych odciągnąć od ekranów komputerów.

REKLAMA

Zajęcia dla dzieciaków w bibliotece przez całe ferie odbywały się w poniedziałki, środy i piątki od 11 do 13. W najbliższy piątek ostatnie z nich – każdy chętny może więc jeszcze dołączyć.

Zdjęcia (biblioteka.konskie.pl): 

Ferie w Bibliotece

Mikołaj i Asia chętnie uczestniczą w zajęciach.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz