REKLAMA

Filia biblioteki w Dziebałtowie jak nowa! [wideo, zdjęcia]

We wtorek miało miejsce oficjalne otwarcie filii Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie w Nowym Dziebałtowie. Budynek przeszedł kompletną przebudowę by móc sprostać wyzwaniom XXI wieku.

REKLAMA

Przed przebudową budynek straszył swoim wyglądem, ale i nie był energooszczędny. Posiadał starą kotłownię i słabe ocieplenie. Dzięki dotacji, którą gmina Końskie pozyskała po zakwalifikowaniu projektu do niej z listy rezerwowej obiekt mógł przejść zupełną przemianę. Obecnie ma on nową elewację, wymienioną stolarkę, zasila go instalacja elektryczna, a o ogrzewanie dba pompa ciepła –„Koszt to cóż, wszystko zależy od punktu odniesienia. To było prawie 363 tysiące złotych. Niektórym to wydaje się bardzo dużo, ale proszę pamiętać, że skorzystaliśmy z pieniędzy na dofinansowanie termomodernizacji, bo cały ten remont był pod takim hasłem przeprowadzony” – opowiada Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Wtorkowe wydarzenie otworzył dyrektor Biblioteki Publicznej Dariusz Kowalczyk. W wydarzeniu uczestniczyli także: zastępca burmistrza Krzysztof Jasiński, Karolina Kifer – sołtys Starego Dziebałtowa, Stanisław Kuleta – sołtys Nowego Dziebałtowa, miejscowy radny Andrzej Nowak, Beata Zbróg – radna Rady Powiatu Koneckiego i dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Dziebałtowie. Na miejscu pojawili się także rodzice oraz przedszkolaki z ZPO w Dziebałtowie. Najmłodsi zaprezentowali także piękną część artystyczną poświęconą wiośnie, która kilka dni temu się rozpoczęła.

Filia biblioteki w Dziebałtowie służyć ma uczniom miejscowej szkoły, ale i wszystkim zainteresowanym mieszkańcom z okolicznych miejscowości. Jest czynna w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 9:00-17:00.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz