REKLAMA

GCKiB w Gowarczowie zorganizowało międzypokoleniową grę terenową [zdjęcia]

W miniony wtorek (2 sierpnia)  centrum kultury w Gowarczowie zorganizowało kreatywną grę terenową, której trasa biegła przez miejscowości Gowarczów – Komaszyce – Gowarczów. Na dzieci czekało mnóstwo zabaw, z pewnością była to dla nich niezapomniana przygoda.

REKLAMA

REKLAMA

Gra terenowa została zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Gowarczowie w ramach akcji „Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe” we wtorek o godzinie 17:00. Zabawa opierała się na lokalnych historiach, dzieci by wyruszyć w drogę musiały odkryć legendę z niedźwiedziem i odegrać  wybraną przez siebie scenkę. Podopieczni dowiedzieli się również o mniej znanych gawędach: Dzwonach zatopionych przy kościele św. Rocha, oraz hrabi, który ugrzązł w zdradliwych gowarczowskich bagnach.

Przy boisku sportowym klubu „Tęcza”, łącznie 15 uczestników uczyło się jak dopingować ulubione drużyny na meczach m.in poprzez meksykańską falę, następnie podzielili się oni na dwie drużyny, i wykonywali tor przeszkód, a w nim: biegi w workach, przejścia z piłeczką na łyżeczce, zadania sprawnościowe oraz kreatywne, w których robiono „naturalny obraz” z liści, gałęzi i kwiatków, ostatnią atrakcją była gra na placu w Komaszycach, gdzie bawiono się w zabawy ze starych czasów, takich jak gra w klasy. Po głównych atrakcjach miał miejsce piknik na kocach i powrót do GCKiB. Uczestnicy z pewnością się nie nudzili, a zabawy pomimo funkcji rozrywkowej miały tez formę edukacyjną.

To wydarzenie pierwotnie miało się odbyć 25 lipca, lecz ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe jego termin trzykrotnie był przekładany. Na szczęście tym razem pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie, a w razie opadów dzieci miały przygotowane płaszcze przeciwdeszczowe.

Już w następnym tygodniu planowane jest nocowanie w domu kultury, a w nim: podchody terenowe, ognisko i poczęstunek, warsztaty kreatywne, na sam koniec… seans filmu przygodowego!

Zdjęcia: (GCKiB)

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *