REKLAMA

Głośne wybuchy w powiecie koneckim. To samoloty ponaddźwiękowe

Otrzymujemy od Państwa mnóstwo zapytań odnośnie dwóch wybuchów słyszanych w Końskich, Stąporkowie oraz okolicznych miejscowościach około godziny 9:30 w czwartek. Prawdopodobnie odgłosy były spowodowane myśliwcami, które nad naszym regionem przechodziły w prędkość dźwiękową. 

REKLAMA

ZDJĘCIE POGLĄDOWE. Foto: Pixabay

Od godziny 9:30 w mediach społecznościowych, ale i w wiadomościach do nas pytacie o dwa wybuchy. Żadne z służb nie potwierdzają nigdzie odnotowanych eksplozji. Jak udało nam się ustalić odgłosy prawdopodobnie spowodowane były przez myśliwce, patrolujące niebo nad Polską. Samoloty powodują olbrzymi hałas, przekraczając barierę dźwięku.

REKLAMA
REKLAMA

9 thoughts on “Głośne wybuchy w powiecie koneckim. To samoloty ponaddźwiękowe

  1. Kot pisze:

    Jarek leciał na Wawel.

  2. lutek pisze:

    Na kocie?

  3. Janek pisze:

    No to h.. w kawie

  4. Jaga pisze:

    Chyba naddźwiękowyą!!

  5. buum pisze:

    Kaczor przekroczył barierę dźwięku

  6. BooM pisze:

    Za szkucinem było słychać

  7. Huj pisze:

    Naprawdę, ludzie pozbawieni są rozumu! Przez sekundę nie przeszło mi przez myśl że to „atak”. Normalni ludzie wiedzą jak wygląda fizyka fali uderzeniowej. Nawet moja 100 -letnia baka. Wstyd.

  8. Vektor pisze:

    Dziwne przejście w naddźwiękową kiedy ja stojąc ok 40 km od końskich również usłyszałem najpierw jeden huk właśnie z tamtej strony i po około 10 sekundach drugi . Huk był powiązany z lekkim ruchem sejsmicznym jak po wybuchu w kopalni tylko ze dużo dalej .
    Również nie potrafię tego wyjaśnić .

  9. rezerwista z Nowego Miasta pisze:

    Samolot lecący z szybkością poddżwiekową generuje dzwiek która wyprzedza samolot.Gdy samolot”doda gazu” i przekroczy szybkosc dzwięku to dogoni własny hałas wygenerowany wcześniej. Wtedy dżwieki nakladają się i są słyszalne jak wybuch. Na przełomie lat sześdziesiatych i siedemdziesiatych takie wybuchy mozna było słyszeć niemal codziennie ,bo ówczesne Migi 21.23 znacznie przekraczały szybkość dzwięku i nie były tak oszczędzane jak dzisiejsze F-16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *