REKLAMA

Gmina Fałków stara się o 30 milionów złotych na poprawę infrastruktury [wideo]

Gmina Fałków złożyła trzy wnioski o dofinansowania w ramach rządowego programu Polski Ład. Samorządowcy starają się o nawet 95-procentowe dofinansowania do inwestycji łącznie wartych ponad 30 milionów złotych – rozbudowy kanalizacji, remontów drogowych i termomodernizacji budynków użyteczności publicznej.

REKLAMA

„Pierwszym wnioskiem, który gmina złożyła był wniosek obejmujący rozbudowę systemu kanalizacji o około 20 kilometrów, wartość tego projektu to koszt rzędu 15 milionów złotych. Drugi wniosek obejmuje przebudowę naszych dróg wewnętrznych i lokalnych na terenie gminy Fałków o wartości około 13 milionów złotych” – mówi nam Paweł Pękala, przedstawiciel Urzędu Gminy w Fałkowie.

Nie jest jeszcze sprecyzowane, w których miejscowościach rozbudowana zostałaby kanalizacja. Drogi także nie są konkretnie wskazane, byłyby to jednak odcinki pozostające w najgorszym stanie, głównie w miejscowościach położonych na obrzeżach gminy Fałków.

REKLAMA

„Ostatni, trzeci wniosek polega na przebudowie, odnowieniu niemalże wszystkich naszych obiektów użyteczności publicznej – są to świetlice wiejskie, remizy. Zadanie obejmuje oprócz przebudowy również wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i wyposażenie tych budynków w zestawy fotowoltaiczne, pompy ciepła. Wartość projektu – około 5 milionów złotych” – Paweł Pękala.

Projekt inwestycji, o których realizację starają się fałkowscy samorządowcy mocno stawia na rozbudowę infrastruktury. Gdy pojawią się wyniki o przyznaniu środków w ramach rządowego programu będziemy Państwa o tym informować.

REKLAMA

Dodaj komentarz