REKLAMA

Gmina Końskie i Lasy Państwowe wyremontują drogę w Wincentowie [wideo, zdjęcia]

Gmina Końskie przy współpracy z Lasami Państwowymi chce wyremontować drogę wewnętrzną w Wincentowe położoną na wschód od drogi wojewódzkiej 728, która prowadzi między innymi do boiska czy placu zabaw. 

REKLAMA

„Mamy dobre tradycje współpracy z Nadleśnictwem Barycz, między innymi przy realizacji robót drogowych. Jesteśmy w trakcie finalizacji przed podpisaniem porozumienia o wspólnym zbudowaniu fragmentu drogi w sołectwie Wincentów” – mówi nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Inwestycja ta wiele znaczy zarówno dla samych mieszkańców Wincentowa, jak i Lasów Państwowych.

REKLAMA

„Droga z naszego punktu widzenia jest o tyle ważna, że prowadzi do terenów rekreacyjnych samego sołectwa, czyli na boisko, na plac zabaw, tam, gdzie odbywają się wszystkie integracyjne spotkania. Oczywiście droga ma również związek z użytkowaniem gospodarki leśnej” – informuje nas Krzysztof Obratański.

W ramach modernizacji polepszy się jakość około 800-metrowego odcinka jezdni. Przetarg już został ogłoszony, na początku maja poznamy koszty tej inwestycji. 30% kosztów przebudowy pokryje Nadleśnictwo Barycz.

Przypominamy, że gmina Końskie często współpracuje z Lasami Państwowymi przy realizacji inwestycji nie tylko drogowych, ale i edukacyjnych. Leśnicy między innymi ustawiali tablice informacyjne dotyczące dokarmiania ptaków przy koneckich zbiornikach wodnych, wspólnymi siłami wyremontowana została także droga Modliszewice-Trzemoszna.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Gmina Końskie i Lasy Państwowe wyremontują drogę w Wincentowie [wideo, zdjęcia]

  1. bikom pisze:

    A kiedy droga Pardołów – Odrowąż, zniszczona do reszty samochodami wywożącymi stamtąd drzewo. Przez odcinek 100 metrów ciągnęli na łańcuchach drewno środkiem drogi, wyryli rów z 50 cm głęboki, to go kamyczkami i błotem zakryli, a z raz w roku większe dziury pudrują plackami asfaltu. Kpina, a nie droga !

Dodaj komentarz