REKLAMA

Gmina Końskie zyskała mobilną scenę [wideo, zdjęcia]

Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański poinformował niedawno, że gmina zyskała mobilną scenę na wydarzenia kulturalne. Należy ona do Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Przybyszowy, jednak władze już podpisały umowę, która pozwoli wykorzystywać mobilną infrastrukturę do imprez gminnych.

REKLAMA

Nowa scena jest przede wszystkim oszczędnością. Dotychczas istniała potrzeba wynajmu, co wiązało się z kosztami. Od niedawna problem ten zniknął i najprawdopodobniej już niebawem zobaczymy nowy sprzęt podczas przyszłych wydarzeń.

REKLAMA

– „Scena mobilna to coś, co wygląda jak wielka przyczepa do ciągnięcia za zwykłym samochodem osobowym, ale dzięki skomplikowanej hydraulice jest w stanie bardzo szybko rozłożyć się, przybierając kształt zadaszonej sceny z dosyć dużą wielkością powierzchni do wykorzystania, czyli bodajże 4 na 8 metrów” – mówił Obratański.

fot. gmina Końskie

Scena została sfinansowana w stu procentach ze środków zewnętrznych. Umożliwił to unijny program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Właścicielem jest KGW Przybyszowy, jednak gmina Końskie będzie korzystała z infrastruktury podczas swoich imprez. Koszt sceny to nieco ponad 200 tysięcy złotych. Gdyby na zakup zdecydowała się władza dotacja wyniosłaby 60%, dlatego też podjęto takie działania. Umowa między jednostkami gwarantuje możliwość używania sprzętu przez gminę Końskie.

Zdjęcia (gmina Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *