REKLAMA

Gmina Ruda Maleniecka świętowała odzyskanie niepodległości przez Polskę

Samorząd gminy Ruda Maleniecka uczcił 105 rocznicę odzyskania przez Polkę niepodległości. W sobotę 11 listopada odprawiono uroczystą mszę świętą, a potem złożono kwiaty pod obeliskiem poświęconym bohaterom walczącym za ojczyznę.

REKLAMA

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Lipie. Następnie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, sprawowana przez proboszcza parafii ks. Marka Relidzyńskiego, który głosząc Słowo Boże, nawiązywał do postaw patriotycznych, dziękując za ludzi potrafiących oddać życie za swój kraj.

REKLAMA

Po zakończonej mszy św. wójt gminy Leszek Kuca przywitał przybyłych i przypomniał pokrótce tło historyczne wydarzeń z 1918 r., a także zachęcił, aby wspólnie świętować Dzień Niepodległości.

Uroczystość zakończyła się złożeniem wiązanki kwiatów oraz zapaleniem zniczy pod obeliskiem poświęconym bohaterom walczącym za wolność Ojczyzny przez delegacje reprezentujące Samorząd Gminy Ruda Maleniecka.

Zdjęcia (UG w Rudzie Malenieckiej):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *